Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vraceni hard disku do ''puvodniho'' stavu

Prvně se omlouvam za diakritiku, píšu z Androidu.

1. Když prendam HDD, které je rozděleno na dva oddíly (jeden na systém a druhy na data) do plne funkčního PC, nebudou se ty systemy žrát? Myslím tim, aby mi nabehl ten původní systém a ne ten z toho vloženého disku.

2. Pokud mi odpovite na prvni otazku kladně.
Pres jaky (nejlépe free nebo open-source) program zkomprimuju všechny fotky (po případe nějaké ty videa) co nejefektivněji, zato co nejrychleji, protože sestava není snad ani z naši doby (1ghz cpu, 700mb ram). Přemýšlel jsem o 7zip. Je opravdu tak dobrý?

3. Po zálohování budu chtít ten vloženy disk kompletně vyčistit. Aby byl prázdný bez žádných skrytých slozek a souboru. Bude stačit formátování nebo budu muset pouzit nějaký program?

Dekuji

1. V Setupu BIOSu si nastavis z jakeho disku chces bootovat, teda v tvem pripade ti tam zustane ten stary, muzes to pro jistotu zkontrolovat.

2. Je to podobny, muzes pouzit klidne ten 7zip, videa jestli je to nejakej divx nebo h264 nema cenu komprimovat, se to maximalne zvetsi.

3. Je otazka, jak az moc to chces vyprazdnit, pry 100% bezpecne jsou 3 prepsani. Bezne staci zformatovat tim pomalejsim formatovanim (ne ten rychly format) a odstranit oddily.