Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Favicon - v IE se zobrazí, v FF ne - proč?

Ahoj, prosím o radu. Udělala jsem obyčejné webové stránky a umístila na adresu xyz Úvodní strana je tedy index.htm Adresa xyz je smyšlená - neklikejte ;-)

U stránek bych chtěla mít favicon. Udělala jsem tedy favicon.ico 16x16 , ale mám problém, kam ji nahrát a jak říct prohlížečům, kde ji mají hledat. Kdybych měla stránky s adresou www.mojestranky.cz , tak tu favicon nahraju přimo do rootu a mělo by to být ok. Toto řešení v uvedeném případě ale samozřejmě nefunguje, protože root je na www.volny.cz :-|

Zatím jsem to tedy vyřešila tak, že jsem to zdrojového kódu stránek zadala do sekce HEAD
<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico">
neboť ikona je umístěna ve složce images. Toto řešení funguje pro Internet Explorer (a Maxthon), ale v Mozille Firefox se ta favicon neobjeví. Mám nejnovější verzi MF 2.0 . Cache jsem vyprázdnila, několikrát jsem dala reload stránky, ale v MF ta favicon pořád není. Víte někdo, jak by se toto dalo řešit? Nejde o nic důležitého, ale potěšilo by mě, kdyby to fungovalo. Děkuju předem ;-)

Tak už to funguje. Vylepšovala jsem kód, opravovala chybičky - a už to funguje - HURÁ! Kromě chybiček, které podle mého názoru nesouvisely se zobrazováním favicon, jsem změnila v HEAD link k té ikoně. Jednak jsem tam dala oba linky - viz příklady výše, dále jsem to původně měla bez parametru TYPE a jednak oba ty linky po různých pokusech a úpravách končily tak, jako u Marvina /x-icon" /> tj.mezera lomítko závorka. Opravila jsem na x-icon"> tj. na konci vynechaná mezera a lomítko, přidala jsem druhý řádek, přidala type... Nevím, která z těch úprav pomohla, ale najednou to jde. Takže všem moc děkuju za snahu pomoct :beer: hlavně Hostovi (on ví proč - tady máš několik půllitrů :beer::beer::beer::beer::beer:)

neřídí se ono koncové lomítko u nepárové značky doctype? viz obvyklé:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

kde si myslím že záleží na HTML 4.01 Transitional, ale neživím se webdesignováním, je to jen domněnka