Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo utilities/bloatware

Dobrý deň, chcel by som poradiť ohľadom nového notebooku značky Lenovo. Pri kúpe je v ňom preinštalovaných veľa programov a neviem, ktoré môže odinštalovať a ktoré potrebujem. Ide o tieto programy:
- Absolute Reminder
- Intel SDK for OpenCL - CPU only runtime package
- Lenovo Auto Scroll Utility
- Lenovo Dependency Package
- Lenovo Fingerprint Manager
- Lenovo QuickLaunch
- Lenovo Settings Dependency Package
- Lenovo Solution Center
- Lenovo Solutions for Small Business
- Lenovo Solutions for Small Business Customizations
- Lenovo User Guide
- Lenovo Warranty Information
- On Screen Display
- RapidBoot HDD Accelerator
- Riadiace stredisko Intel
- Súčasti aplikácií Intel - Správa Strojov
- ThinkPad UltraNav Driver
- ThinkVantage Active Protection System

Veľmi mi tým pômôžete, Ďakujem :-)

Dobrý den, ja myslim, ze kdyz tam nechate jen Intel SDK for OpenCL - CPU only runtime package a - Riadiace stredisko Intel tak nic nezkazite. Radeji si pockejte na potvrzeni, nevim to na jisto, ale treba - RapidBoot HDD Accelerator - je dle me naprd, sice ukazuje krasnej cas, ale stejne pak pc jeste nejakou dobu nereaguje, dle me to jen chlacholi a k nicemu, všechny solutions jsou dle meho taky k prdu, User guide -a warancy - prurucka a zaruka - no dle me po precteni taky k prdu. Myslim ze tam byva jeste nejaky energy manager - ten jsem si nechal - profily napajeni GK, a u tech active protection a podobne neznam jejich učinnost (smysl -ale jak pisu, neznam, netvrdim ze neni). Ja vice mene kazdy novy NTB hnedle reinstaluju, je to rychlejsi nez ho postupne cistit a vim presne co k cemu tam mam. Zadny aktivni ochrany a ni solution centra nepouzivam. K tomu - ThinkPad UltraNav Driver to je myslin an vicenasobna gesta, ale bez nej touchpad take facha (moc nepouzivam, tak ani ty fičuriny na tom nepotrebuju. No snad jsem vam alespon trochu pomohl.

Si tie veci pozri co to su zac alebo pohladaj na google o nich info, a rozhodni sa. Ja by som tam nechal vsetko, zrusil by som asi len
- Absolute Reminder
- Lenovo Solution Center
- Lenovo Solutions for Small Business
- Lenovo Solutions for Small Business Customizations

ostatne veci maju vyznam a svoju funkciu.