Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota základní desky - životnost

Mám Asus A8N-SLI Premium a teplota se drží od 39klid-45°Czátěž vzhledem k pasívnímu chlazení čipsetu (heatpipe). Teplotu už asi nesnížím pač na nortbridge jsem nalepil 4 malé pasívky z pamětí GK a skříň je chlazená 2ma 120mm větráky. Zajímalo by mě jestli teplota ještě v normě?

Já jenom na okraj. Asi jsem to tady již v nějakém dotazu zmiňoval: Máme doma 2 PC já a syn. Nyní je můj v opravě a tudíž, abychom mohli na Net atd. dal jsem synův PC ke mně. Najednou jsem zjistil, že když byl synův PC u něj, nebyl ani slyšet (u něj je víceméně volně pod stolem na podložce)a u mně ve stole se chová jak vysavač- hlučností, při stejných otáčkách. No a vo čem je moje připomínka - stojí za uváženou, jak je počítač umístěn. To jenom ke snížení otáček a hlučnost - jedná se o jednu z mých, někdy trpce nabytých zkušeností. Ivan

Nemera sa teplota chipsetu. Zavisi od dosky co (ktore miesto dosky) to mera, ale nie northbridge, ten sa moze aj prehrievat ak si na tom nieco menil (aktiv za pasiv alebo co) Skusit pri zatazi test prstom, ak sa popalis tak NB je horuci :-) (>70°)

P.S. ta teplota zvykne odzrkadlovat skor teplotu v kejse. Skus to s otvorenym kejsom uvidis ako (ci) sa to zmeni.