Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní ntb (snad naposled :D)

Zdravíčko
Mám takový problém s výběrem nového notebooku
zatím jsem si vybral mezi pár notebookama ale u všech mám nějaké ALE, tak bych byl rád, kdybyste mi pomohli )
Takže první je
MSi GX70 s ATI 8970M + AMD A10 procesorem
ASUS G750jw GTX765M + i7
ASUS G750jx GTX770 + i7
a tu nastávjí problémy..
Díval jsem se na notebookcheck stránku.. řekněme to takhle..
v rozlišení 1366+high detaily vyšli sestavy s i7 třeba i o 20-30 fps lépe než sestava amd.. (příklad)
Hra XYZ
ATI+AMD 40FPS
765+i7 60fps
770+i7 80fps..
ALE v rozlišení 1960p+very high detaily 16x AA atp atp.. vyšla nejhůře GTX765 s i7 a GTX770 i7 a ATI 8970 s amd téměř stejně (rozdíl 1-3fps)
a vypadalo to nějak takto:
AMD+ATI 25fps
765+i7 15fps
770+i7 25fps..

Takže problém je, že mám vplanu hrát hry na 1980p a třeba high detaily s 2-4x AA... a je pro mě zbytečné, když i7 maj výkon na 1366 o 20-30fps větší když u 1960p mají stejný a 765+i7 HORŠÍ!.. jasně takhle si řekne asi každý
TAK VEM GTX770M+i7 ..Jo ale tu nastává další problém, ASUS G750JX stojí 32 000
natož MSI GX70 "jen" 27 000... a teď babo raď.. no co myslíte..
takhle až výjdou nové hry tak mám vplanu hrát třeba Watch dogs aspoň na high detaily s 1980p.. a až někdy vyjde gta V tak bych si jí chtěl zahrát třeba aspoň na medium.. a určitě na novém NTB chci hrát minecraft ale s Frapsem.. a mám strach jestli to to amd A10 .. utáhne.. takže tak předemděkuji za odpoveď.

Za 1. proč chceš notebook ? (neříkej mi že jsou mobilní to jsou kecy nosit furt někam "teplý větrák" o váze 3kg a hrát na něm hry ?)
za 2.co to tady máš za slátaninu proč sem nenapíšeš stránku s notebookem nebo rovnou nenapíšeš: Chtěl bych notebook do x tisíc CZK a chtěl bych na něm dělat tohle a tohle.

1. notebook chci ze 3 důvodu (i když to není součástí mé otazky.. a je to snad má věc)
a. místo v ložnici(ať mi nezabírá stolní pc)
b. kdybych měl kupovat pc tak musím koupit k tomu i monitor takže řekněme že by mě ten pc vyšel o pár tis méně nežntb
c. pravděpodobně pojedu na 6měsícu na "ubytovnu" ... a tak abych se tam taky mohl zabavit...
2. napsal jsem jak název ntb, tak nejdůležitější komponenty které ten ntb má a taky co bych na něm chtěl dělat..
a také ceny.. tzn. myslím si, že se z té "slátaniny" jde vyčíst jak název tak komponenty (RAM,HDD maj všechny stejné i displej) také jde vyčíst cena kterou jsem ochoten za nb dát a také co na něm chci dělat...

ale když chceš..
Chtěl bych ntb DO 32 000 .. idealní těch 27 000-28 000 .. na kterém si zahraju všechny nové hry na 1980p a high detaily alespoň na nějakých 30-40fps (neberu crysis 3 a podobné)

jo jen další problém je ten, že ntb mohu mít bez dph :) takže namísto 27 000 bych platil 22 a namísto 32 000, 26.. a když jsem se díval na alfe, že bych si nějakej ten pc poskládal tak
basket.php
a to jsem bez monitoru, takže řekněme +3-6tis za monitor.. a to ještě nevím jestli ten aktivní dodávaný chladič ke GK to uchladí.. a co jsem se díval na testy těchto GK tak rapidní rozdíl oproti ntb GK tam nebyl..