Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepojenie dvoch grafických kariet

Nazdar mám grafickú kartu Radeon HD6850 vapor - x a chcel by som ju prepojiť s tým istým modelom ale problém je v tom že sa táto grafika už nevyrába a od ruky sa veľmi ťažko zháňa chcel som sa opýtať či je možné prepojiť ju s inou grafickou kartou, inej značky alebo iný model, alebo s akou grafikou by sa to dalo prepojiť aby to malo dobrý výkon... Ďakujem za odpoveď

Ano, ta karta není špatná. Ale pokud chcete vyšší výkon, tak se nevyplatí kupovat druhou do CF.. Nejenže byste musel mít správnou a kvalitní desku, ale musel byste mít i kvalitní a dostatečně výkonný zdroj.

Za druhé, CF nefunguje ve všech hrách a navýššení výkonu není takové, jaké si asi představujete.
Takže bych to viděl tak, že pokud chcete vyšší výkon, prodejte HD6850 a pořiďte si např. HD7870 / HD7970 nebo GTX770 od MSI.
V případě, že jste s výkonem spokojen, tak CF neřešte. ;)

Závěrem - ano, tuším, že do CF by musela karta být stejného typu, myslím, že rozdílné karty, by mezi sebou nemuseli komunikovat (ale až tak do toho nevidím a proto si nejsem jist, zda je to pravda).

najviac ma na nej láka 3072 MB GDDR5

Srandovní, to je to co by tě mělo zajímat nejméně, zvláště pokud hraješ na jednom monitoru.
Daleko více bytě mělo zajímat, zda máš dostatečně rychlý procesor a slušný zdroj aby si takto výkonu kartu vůbec mělo cenu pořizovat.