Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvoření instalačního dvd s předinstalovanými win8

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, jak bych mohl vytvořit instalační dvd s windowsem 8, který jsem mám na notebooku lenovo z500 předinstalován? Windows 8 se mi nelíbí, tak bych si na notebook dal raději windows 7, ale zároveň bych rád měl onen windows 8 někde uchován. Nechci uplnou zálohu systému se všemi nainstalovanými programy a nahranými daty, ale pouze jeho instalaci. Děkuji za každou odpověď.

Jen takový hloupý dotaz. Není to tak, že notebooky s předinstalovanými win musí mít na sobě licenční štítek s klíčem ? A pokud má člověk k dispozici ten klíč, může si jednoduše kdykoli stáhnout win ze stránek microsoftu a kdykoli znovu nainstalovat ?
K čemu tedy vytváření nějaké "teoretické zálohy do budoucna" ?

Podľa môjho skromného názoru je jednoduchšie zaviesť Dualboot s výberom oboch systémov W8+W7.
----
http://www.eopcservis.cz/jak-vytvorit-recovery-par tition.html

Na logickom hdd (napríklad D:\) si vytvor priečinok (zložku) kam uložíš live bitovú zálohu aktívnej a primárnej partície svojho OS W8.

Z ISO alebo inštalačky DVD/USB nainštaluješ OS W7. Bitové inštalačky systémov budú recipročné (zrejme 64 bit.) Nezasahuj do veľkosti oddielov.