Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zakazat pristup k jazykovym a regionalnym nastaveniam?

Caute, chcel by som celkom zakazat pristup k jazykovym nastaveniam vo winxp pro pre jedneho uzivatela na mojom pocitaci. Ja mam konto ako admin, jemu som vytvoril konto, ktore je len clenom skupiny users, cize nemoze nic instalovat a ma zakazany aj pristup s systemovym nastaveniam, ale stale sa moze dostat do jazykovych nastaveni a niektore polozky moze menit, ale ja potrebujem mu tento pristup do jazykovych nastaveni celkom zakazat, neviete ako na to? dakujem!

kill bill:

to není chyba ale vlastnost windows.

když zakážu přístup výslovně jednomu uživateli, wirdows to ochotně omezí pro celou group, nebo "jen" pro všechny uživatele na tom pc. kdyby podobné nelogičností neexistovaly, nemusely by existovat žádné poradny, a co bychom na netu dělali?

ale věřím zkušenějším že to tak funguje, a protože kvůli domácímu pc si nebude nikdo pořizovat doménu, vytáhneme druhý hammer:
soubor C:\WINDOWS\system32\intl.cpl - pravým myšem vybrat vlastnosti / zabezpečení / do horního okénka přidat jméno účtu které má být omezeno, potvrdit, do dolního odepřít "číst a spouštět"

trocha bruntality nikdy neuškodí :)

Ono je to tak, že pro aplikování nějaké politiky je potřeba GPO - Group Policy Object. V doméně si můžu vytvářet objekty (skupiny, počítače, uživatele) , na které pak vypustím restrikce. Pokud pracuji jen na místním PC, tak tam mám dva GPO: Local User (pod což spadá každý uživatel) a Local Computer (prostě místní PC). Žádné nové objekty si tam vytvářen nemohu.