Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk Kingston 120GB SATA3 na desce se sata2

Dobrý den všem,

Mám prostou otázku. Zakoupil jsem si SSD disk Kingston SSD now 300v 120GB Sata3 a až poté zjistil, že moje základní deska nepodporuje SATA3 ale pouze sata2. To znamená, že nevyužiju asi disk naplno. Chci se tímto zeptat, o kolik klesne výkon disku po připojení na sata2 a jestli má smysl disk zapojovat. (stále je možnost ho vrátit). Děkuji předem za odpověď.

Jan Petřík

díky za rady pánové, asi to zkusím, jen mě mrzí, že přenosová rychlost na sata2 je maximálně 300MB/s a disk ten zakoupený disk pracuje s rychlostí až 450 MB/s. Dost mě štve, že disk nebude moci pracovat na plné obrátky. Co si o tomto myslíte a ještě dodatek, je moudré přemýšlet o rozšiřující kartě na sata3 (http://www.czc.cz/kouwell-pe-115/72930/produkt?q-c ategory-id=3vklhu59i2j27asf4qc5ds94p4) díky za informace a rychlost odpovědi

Vůbec bych to neřešil, to číslo je vycucané z prstu v ideálních podmínkách (předpokládám SandForce). SSD v mém stolním počítači mělo na krabici 550/500 čtení/zápis. Po skoro dvou letech naměřím průměr kolem 220 MB/s čtení, zápis pod 200. Rozdíl proti plotnovému disku je i tak zásadní.