Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé kopírování na flash disk

Mám problém-systém windows 7,program Total Commander při kopírování dat na určité flash disky 8 GB nebo 16 GB jakoby porcovaly kopírování 0-4 % v pohodě pak 20 min nic pak 5%-9% a zase pauza 20 min a poté napíše odstraňte ochranu proti zápisu.Zkoušel jsem naformatovat rychle i pomálu,na NTFS i FAT 32.Přitom jde třeba o data do 2gb-fotky.

Tohle mi dělá až na tu koncovku také. Výrazněji pod linuxem, ale asi proto, že tam mám víc paměti, která se použije jako keš (cache). Prostě prvních několik giga zajede do flešky během chvilky s indikací neskutečných rychlostí (třeba 750MB/s, flaška přitom slibuje třeba jen 40) a podíl volné paměti klesne pod 10% a pak se to několik minut vyrovnává. Běda mi, kdybych flešku vytáhnul bez bezpečného odebrání. Ale pokud dám bezpečné odebrání, tak to zas tak dlouho netrvá, takže asi linux čeká, jestli si zápis nerozmyslim.

Zkusil bych třeba jiný port, nebo jiný kabel. To co popisujete vypadá na ztrátu spojení.