Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volba PC sestavy - ano/ne?

Zdravím všechny,
odešla mi má několik let stará sestava Acer Aspire M3201 se stařičkým Athlonem 64 X2 6000+, integr. grafikou atd. ...
Rád bych něco slušného, výkonného, do kterého ale nevrazím více než 15tis. - finanční situace není nejlepší :)
Jsem fotograf, rád bych tedy něco, na čem budu pohodlně ovládat Photoshop, Lightroom, bez problémů profesionálně upravovat fotografie apod.
Herně využívám taky, ale spíš jen občasně. Zároveň nejsem žádný technik "ajtík", abych si dával dohromady nějakou sestavu sám.
Vyhlédl jsem si tuto sestavu :
http://www.bohemia-computers.cz/product/162414/BC- Herni-ASUS-AMD-6-x-3-3GHz-16GB-1TB-HD7850-1GG-DDR5

Mohl by mi někdo znalý víc než já říct, zda jsou komponenty v ní dobře nakombinované a jestli bude sestava celkově výkonná?
Nebo by bylo lepší si připlatit a zvolit např. :
http://www.bohemia-computers.cz/product/208643/SUP ER-Herni-AMD-FX-6x3-3GHz-8GB-1TB-GTX660-TI-2GB-USB 3-pocitac-na-splatky-i-za-hotove
Předem MOC díky!

Počítač vhodný i NOVÉ HRY v těch nejvyšších detailech, kvalitní 3D a SUPER multimediální výkon !!

Jeden z nejvýkonějších herních počítačů na současném trhu! Zahrajete si úplně vše a to na plné detaily i ve 3D !!

Už jen todle by mě odradilo. Však to je lež a podvod na obyčejné zákazníky..

Řekněte cenu, co vše potřebujete, OS nebo bez OS, dokážete si to postavit sám nebo ne? A vybereme Vám mnohem kvalitnější komponenty.

Vidíte, a přesně právě proto jsem psal tento dotaz :) Už na ty stránky nepáchnu ... ;)
Mno ... nejsem znalec do podrobna, spíš jen povrchně, asi nedokážu úplně přesně a správně specifikovat, co a jak by pro mě bylo vhodné.
Jak jsem řekl - profesionální úprava fotek a jen občasně nějaká novější hra. Ale byl bych rád za nějaký slušný výkon, tak abych nemusel už u Lightroomu čekat na přepnutí každé fotky, dodělání úpravy atd atd. :-)
Přemýšlel jsem i nad vlastní koupí jednotlivých komponent, zalíbily se mi procesory AMD FX-series , konkrétně 6ti a 8mi jádrové verze, k tomu vhodnou desku, snad MSI 990FXA-GD85 ? , paměť nějaký Kingston 16GB, grafika cca Radeon HD 7750 / 7790 ... ?
Co myslíte?
Chápu odpor k sestaveným PC, ale pro mě by bylo docela dobré mít možnost složit akontaci a třeba nastavit nějaké rozumné splátky - což při skupování jednotlivých komponent není dost dobře možné.
Zalíbil se mi ještě tento HAL : www.mironet.cz

Takže ... abych to tu nenechával bez odezvy :-)
Za sestavu VELKÉ DÍKY! Nakonec po uvážení jsem se pro ní rozhodl, takže v nejbližší době objednávám.
Pevně doufám a věřím Vám, že je tam vše potřebné a nebude nic chybět :)
... a jen malý technický dotaz --> na starém PC mám funkční HDD a na něm některé důležité položky (fotky, dokumenty, atd.). Rád bych proto potom, až sestava dorazí, starý hadr k novému PC připojil a soubory si přenesl. Avšak - pokud dobře tuším, bude potřeba porušit záruční nálepky, které se většinou dávají dozadu na case a tím pádem hrozí porušení záruky ... nebo ne? Popř. jak to udělat - zavolat do CZC, domluvit se? Nezvládl byste to nějak "zařídit" Vy, jste-li přímo "zdejší", tzn. z CZC? :-)

Ještě jednou velké díky.
L.

Tak jsem ještě tu s jednou otázkou
CZC bohužel na skladě nemá tu ASUS základní desku, chtěl jsem se proto zeptat, jestli by byl velký hřích místo ní zvolit tuto : www.czc.cz

Jestli je to v porovnání s tamtou velký rozdíl / v čem se odlišuje / je vhodná?
Sestavu potřebuji rychle, takže nemohu moc čekat až do října, než naskladní tam tu :/

Díky předem za odpověď !!!