Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem něco zatěžuje procesor

Dobrý den,
nějaký proces mi zatěžuje procesor až sto procenty, ale nemůžu zjistit jakej. Ve správci úloh systému vidím pod uživatelským účtem jen některé procesy, z nich to žádný není, a všechny procesy mi nejdou zobrazit. Chce to heslo administrátora. Bohužel to chce nějakej otisk prstu. Heslo tam nastavené mám, ale to to nechce, jen otisk prstu. tak jsem v pasti a nevím co s tím. Po restartu vše chvíli běží normálně, ale po chvíli začne procesor makat na devadesát až sto procent. Také se stává to, že když u některého videa třeba na Youtube vypnu zvuk, tak se video zpomalí. Systém Vista home premium.
Díky za radu

Mám na starém počítači taky Vistu, a můžu říct, a nebudu snad jediný - Vista ŠMEJD! Doporučil bych ti přejít na 7, pokud máš na to stavěný notebook (předpokládám dle otisků prstů). Vista má totiž tolik procesů, co snad ani 7 nemají. (Resp. mám Vistu i 7, a rychlostí a výkonem se to stovnat nedá)

A jaký máš procesor a kolik jader? (Musíš hlavně brát i toto v úvahu)

sám určitě nebudeš, týden jsem legální windows vista instaloval, než se mi podařilo dostat je do stavu, kdy se podařilo stáhnout SP1, pak SP2 a nakonec internet explorer 9.. to že po každé instalaci z windows update všeho to našlo vždy další novou aktualizaci a celý proces se tak neúměrně protahoval bylo hlavním viníkem spolknutí tolika času, ale ne jediným... JE TO ŠMEJD, mi přijde, že snad záměrně, že vždy udělají jednu veryi nepoužitelnou aby ji prodali těm, kteří kupují vše a další verzi normální, teď je tou nepoužitelnou zase win 8

Spíš byl tady velký problém mezi židlí a klávesnicí. Tento nejslabší článek bych izoloval od PC a už nikdy k PC nepřibližoval. Vistu jsem nainstaloval velice rychle na první pokus a vše fungovalo najedničku (a ještě dodnes funguje). Aktualizace dělám, jen když JÁ uznám za vhodné. Tyto nepoužitelný uživatelé bych izoloval od PC.

jo- já jsem uznal za vhodné, že potřebuji IE 9 a týden to stahovalo než mi to laskavě dovolilo jej nainstalovat, ale problém jsem já :) to, že odkazované linky na MS webu nejsou přesměrované kam mají být nebo informace chybí, že mi to nechce dovolit nainstalovat Microsoft Security Essential, že si nemohu jednoduše věci stáhnout a zálohovat, protože to nabízí ke stažení jen pidisouborek s odkazem na liveinstalaci při které musím být online atd. to je také problém mezi židlí a klavesnicí, ale někde v redmondu, řekl bych (ano některé z těch věcí asi budou řešitelné - obklikou - za to jsem asi platil)

Visty nemohou zato, že máš modemové připojení. A když to chceš a neumíš si o sthánout ručně, tak ti není pomoci. Mě moje ZABORDELENÉ Visty po pěti letech ve složce windows zabírají necelých 22GB. SP1 jde stáhnout i ručně, když to někdo neumí přes automatiku. A když zrušíš restart, či co jsi tam udělal, není se čemu divit.

mám optiku, ale to je fuk, i kdybych měl třeba gprs, tak nechápu proč se to neaktualizovalo samo inteligentně.. já jsem na to přišel, že to jde stáhnout i ručně, ale naivně jsem předpokládal, že služba pro aktualizace určená sama bude vědět jak systém aktualizovat, kdybych si ho neuměl stáhnout ručně, tak bych dosud IE 9 neměl nainstalovaný. A takových vad má ten systém z mého pohledu více. Např. v průzkumníků abych vše proklikával na několikrát, nevidím jaké soubory se kopírují (ano znám freecommmander i totalcommander) protože je to i po rozkliknutí podroností tajné atd. atd. ten systém je nemocný, ne já. Restart jsem nezrušil, čistá instalace a pak aktualiazace, jestli ho někdo zrušil, tak programátoři MS..

Vis co je divný ? Jsi jediný kdo s vistama ma tyhle problémy... zřejmě to nebude systémem...

Jinak já osobně jsem Visty používal asi 5 let vlastně ještě víc... Jsem s nima jako s OS naprosto spokojenej a aych byl upřímný mám já z Windows nejraději. A ano je trochu pravdy na to. Ze nejsou nejlépe odladene a možná náročnější ale... vem si to... ten skok z XPcek na něco jako Visty beru pro Microsoft jako velky a průlomový skok. Aktivní pracovní prostředí, příjemné tmave rozhraní oken a vlastně nikdy nepouzita loga,ikony, softwarová řešení a vlastně úplně jiná stavba toho systému. Navíc byla představena volně veřejnosti dostupná 64bitova verze.... myslím si ze proto jaký skok to byl a jak Microsoft zvládl vlastne úplně novy OS jsou Visty poměrně opravdu povedenym operačním systémem. Nikdy jsem s nimi problém neměl. Zadnymi ovladaci, programy a hrami... zvykl sem si na ne a mám je rad. Příjemné jsou i na pohled. Jsem jejich zastánce do morku kosti :)

našel jsem si specielně kvůli tvému příspěvku několik namátkou vybraných anket, většina z nich vypadal nějak takto:

http://www.rockraidersunited.org/topic/3407-do-you -like-windows-vista/

nebo takto:

http://www.zdnet.com/just-how-much-do-people-hate- windows-8-7000013319/

tipuji, že tedy zdaleka nejsem jediný, kdo s nimi má problémy, naopak, dá se předpokládat, že méně zkušení uživatelé ani nemají šanci na některé problémy narazit typicky práce pod admin účtem, nestarání se o verzi prohlížeče, nehrabání se v aktualizaci atd.

aby si někdo nemyslel, že odkazuji na anketu o win8 raději ocituji:

The verdict?

Windows 8 is indeed less popular than Windows 7, which has very high approval ratings. But it’s far more popular than Windows Vista, which was well and truly hated.

Here’s the story, in one easy chart that uses the same format as Amazon’s ratings:

musel jsem se přihlásit jako administrátor a pak to nainstalovat jde. Pod uživatelským účtem to chce heslo administrátora a to je ten otisk prstu, na kterej to nereaguje. Potřeboval bych poradit, jak to nastavit, aby pro povolení instalace to po mě nechtělo otisk prstu, ale heslo který vyťukam na klávesnici.

Tak už vím co to zatěžuje... je to proces audiodg.exe. Co to je za proces? napadá mi, že by to mohlo mít spojitost s tím, že když u videa třeba na yotube vypnu zvuk, tak mi jde i samotný video zpomaleně... zatěžuje to procesor zhruba paedesáti procenty... co s tím?