Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HHD nelze načíst

Dobrý den,
Můj problém spočívá v tom, že mám 3 HDD 2,5" které využívám jako "externí HDD" přes USB rámeček. Ale najednou přestal notebook načítat tyto disky. Zkoušel jsem jiný USB kabel a nic. Není nějaký program nebo nějaká varianta jak tyto HDD rozjet ? Do jiného ntb je dát nemůžu protože nemám notebook kam bych mohl nacpat 2,5" HDD sata.
Za každou pomoc moc děkuji.

HDD 500Gb (LBA 976, 773, 168Sectors) 2,5" TOSHIBA
Disk drive: MK5055GSX
HDD2H21 F VL01 T

PS: Po připojení kabelu do PC si počítač ani "nepípne" a ani neukáže že byl přidaný nový hardware. Mám tam dost důležitých dat o které bych nerad přišel.

ak si kábel vylúčil, sú 3 možnosti :
-vadný disk (aby odišli 3 naraz nepravdepodobné)
-vadný rámček na HDD
-vadné USB v notebooku (over iným USB zariadením: myš USB kľúč, tlačiareň..)

teť mě ani nezajímá jestli pípne počítač, ale jestlí pípne harddisk, nebo zda se začne točit.

Ufff, to je nezávidění hodná situace. Napadá mě, abys podle typového značení prověřil u výrobce, zda nebyl nahrán firmware s chybou. Setkal jsem se s tím u Seagate. Doufej, že neodešla elektronika disku. Pokud ano, lze ji prohodit se stejnou ze stejného typu disku a data zazálohovat.