Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade desktopu DELL

Mam na stole Desktop DELL Dimension 8300. Ma sice uz cca 2 roky ale celkom mi vyhovuje, akurat mi vadi nedostatok Ramky. Je tam len 512 MB a ked otvorim nejaky vacsi obrazok vo Photoshope tak nonstop swapuje. Potreboval by som rozsirit ramku minimalne o 1 GB (moznoze aj o 2 GB). Original pamat od DELLu je vsak cca 2x drahsia ako normalna RAMka kupena v obchode (napr. Kingston, Corsair...). Myslite ze mozem pouzit RAMku kupenu v normalnom obchode a bude mi v tom DELLe fungovat bez problemov (momentalne mam obsadene dva sloty pamatami Elpida EBD25UC8AKFA-5B 256 MB PC3200 DDR SDRAM). Ma s tym niekto skusenostami. Este rozmyslam nad tym ci kupit 2 moduly po 1 GB a pamata co su dnu predat, pripadne niekomu venovat, alebo kupit len 2 moduly po 512 MB a pridat ich k uz existujucim pamatiam, bude to fungovat (viem, ta prva moznost je lepsia, ale ta druha zas lacnejsia a rozdiel nie je az taky velky...). Este by som dodal za dane PC uz nmie je v zaruke takze ho mozem otvorit a robit s nim co chcem... Dakujem za vsetky odpovede.

Od Kingstonu jsou pro toto PC vhodné moduly:

KTD4550/128 128MB DDR333 Module
KTD4550/256 256MB DDR333 Module
KTD4550/512 512MB DDR333 Module
KTD4550/1G 1GB DDR333 Module
KTD8300/128 128MB DDR400 Module
KTD8300/256 256MB DDR400 Module
KTD8300/512 512MB DDR400 Module
KTD8300/1G 1GB DDR400 Module

Případně zkus využít aplikace na jejich stránkách: http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/mf rmod.asp?root=us&LinkBack=http://www.kingston.com

No a já jsem zrovna včera u jednoho starého dellu rozšiřoval paměť a porafalo se to-nenaběhl :-D ale věřim tomu že to byla náhoda a spíše se to hádalo s tou originál,jiná paměť tam už šla OK ;-)
Pro tazatele,pokud ty současné paměti pujdou pryč tak bych se ani nebál, pokud tam zůstanou tak může nastat to co mě včera

Tak imho obecne je to lepší ale myslim si že pokud bys to bral u seriozniho prodejce tak by nebyl problém to testnout nejdříve s variantou přidat giga a staré ponechat. Toť muj názor, zaručit zda to pujde nebo nepujde ti nikdo nezaručí a mimochodem tohle neni jen u DELLu ale setkáš se s tim i u jiných kompů,potažmo pamětí

Co tam mas za chipset, vie to dualchannell? Ak to pouziva dualchannel je lepsie (rychlejsi prenos dat do/z RAM) kupit 2x 1G modul, alebo ak tam mas 4 RAM sloty tak mozes aj 2x512MB ale na niektorych doskach nie je dobre ak su osadene vsetky RAM sloty (BIOS umyselne znizi rychlost RAM), zavisi od dosky, najlepsie pozriet si nejaky navod ak k tomu je, na strankach dell.

Ak to nevie/nepouziva dualchannell tak to mas jedno, ak kupis slusny modul (napr. ten kingston) 1GB PC3200 (DDR400) tak by to normalne malo fungovat.