Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé nečítání stránek a blbnoucí Youtube po reinstallu

Dobrý den,
rozhodl jsem se darovat svůj starý PC mamce, takže jsem zformátoval hard-disk a znovu nainstalovat Windows (ten, co tam byl... Windows XP SP3. Nainstaloval jsem to z kopie, kterou jsem na tomto PC instalovat mockrát, takže vím, že funguje dobře). Nainstaloval jsme drivery a všechno funguje ok. Akorát mám dva problémy.

1) Prohlížeče načítají stránky strašně dlouho. Třeba Google Chrome. Zapnu a napíšu třeba Youtube.com a on se načítá a načítá a načítá a načítá... Třeba pět minut v kuse. Zkusil jsem i firefox a operu a IE a všude to dělá víceméně to samé. Chrome je na tom asi nejhůře.

2) Videa na Youtube fungují strašně. Trhají se, sekají se, vynechávají, zamrzávají, naprostá slideshow.

-Počítač má sice 1GB RAM a je už hodně starý, ale před zformátováním fungovaly prohlížeče i videa ok. Sice ne v HD rozlišení, normálně to bylo ok. Počítačem to není :/
-Připojením to není. Dělal jsem si speed-test a je vše jak má být. (3MBbit)
-Zkoušel jsem přeinstalovat flash player a nepomohlo to. Zkoušel jsem ve videu vypnout hardwarovou akceleraci.

Sestava je velice stará. nVidia čipset. AMD Athlon 64 (3200+) - 1GB RAM DDR, Windows XP SP3, Ati Radeon 9200
Dokáže někdo z vás vyřešit tyto dva zapeklité problémy? Já osobně jsem vyčerpal vše, co mě napadlo. Děkuji za jakékoli rady.

aktivní okno se sejme alt+printscreen, kdo má ty zmenšeniny luštit.
režim ultra dma 100 je ok, lepší už to nebude.
chipset driver máš, pak je problém jinde.

- odinstalovat cracklé "internet security" antiviry. dát tam nějaký free, nebo msse
- sledovat vytížení procesů ve správci úloh + start nesmyslů v msconfig, vykopat vše zdržující.
- zakázat automatické aktualizace, ručně nainstalovat jen záplaty z ms12-054
- dot net4 i 3.5 klidně odinstalovat, jsou k ničemu.
- odinstalovat javu
- zakázat preloadery office
- zakázat automatické aktualizace čehokoli
- odinstalovat messenger příkazem:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

- zakázat službu wmplayer network
- odinstalovat nesmyslné kodekové balíky do neschopného wmp
- pro přehrávání videa použít vlc
- překontrolovat, že internetové připojení nemá nastavené proxy, příkaz:

reg query "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings" /v ProxyEnable

- zkusit změnit dns providera na normální - třeba google-dns nebo opendns
- zkontrolovat doplňky v prohlížeči, zakázat zbytečnosti

kontrolní otázka: ve správci zařízení nejsou žádné otazníky?

Sorry za screen, ale zmenšil ho až imageshack nebo jak ta služba jmenuje :)

ehm, já mám úplně čistou instalaci bezevšeho. Nic jsem tam neinstaloval (čili žádná java, žádné kodeky, žádný antivir :))

Zjistil jsem, že ty prohlížeče zpomalují aktualizace windows...

(takže vyřešeno)

i tak díky ;)