Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Routr Asus mi spomaluje net..

Zdravim poradnu...

Prosim Vas,nedavno jsem zaznamemal,ze mam spomalenej net..Totiz,pri mereni rychlosti na speedtest.net mi ukazalo,ze ping mam cca do 20ms,download je cca 9,18Mbps a upload je cca 1,02Mbps..Od UPC mam internet 30M coz samozrejme neodpovida..Chtel jsem se jim stezovat,ale kdyz napojim notebook primo na jejich modem,vse je jam ma byt..Kdyz to dam pres routr na kabel tak mam cca ping 20ms a download cca 18-25Mbps,upload cca 1,02Mbps..Pres WiFi na routru mi uz jede ale jen uz cca ping 19-20ms,download cca 9,80Mbps a ipload cca 1,02Mbps...Cili,down skace docela dost,up se drzi i s pingem..
Routr je Asus WL 520GU a jelikoz to zlobi,flesnul jsem mu v nadeji,ze to pomuze FW na DD-WRT v24-sp2 micro..

No,ale konecne alespon vim,proc se to deje..I kdyz mi je divny,ze do nedavna,to fungovalo korektne..
Nic mene,jestli te muzu poprosit o radu,jaky routr doporucis?Potreboval bych,aby dokazal klonovat MAC adresu a dokazal vytvorit virtualni server,protoze se chci pripajet z "venku" na satelitni prijimac s Linuxem..A samozrejme,jako kazdy uzivatel,aby to stalo co nejmene .. :)

proč se to zhoršilo - třeba je více zarušené pásmo pro wifi a ten router už to nedokáže upočítat. Třeba ti na něj někdo útočí (z wifi, nebo inetu) - těch možností je milion. Můžeš jen tak z legrace vypnout na routeru wifi a zkusit test znova.

Obecně za dobré peníze pořídíš např. TP-link TL-WR1043ND nebo pomalejší 841ND.

Takze cez kabel je to plusminus OK, cez WiFi je to naprd. Skus nastavit na routri Wireless len normu b/g. Jaka je rychlost? Skus to na test bez sifrovania (potom zas zapnut sifrovanie aspon WPA), nejaka zmena? Skusil by som aj zmenit vysielaci Wireless kanal na routri.