Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Složení počítačové sestavy

Zdravím,
Jako počítačový laik bych se chtěl zeptat na radu od zkušenějších ohledně postavení počítačové sestavy mám 2 návrhy od zkušenějších do 13 000 a chtěl bych znát i váš názor. Za každý názor děkuji :)

Návrh 1)

AMD VISHERA FX-6300
GIGABYTE 970A-UD3
Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition
SAPPHIRE HD 7790 DUAL-X OC
Seagate Barracuda 7200.14 1000GB
OCZ ZS Series 650W
PC case-akú chceš ale nech je poriadne vetraná lebo FX-6300 potrebuje vzduch tak aspoň 1 ventilátor vpredu a jeden vzadu také 120mm.

Návrh 2)

AMD VISHERA FX-6300
Kingston HyperX NAVI edition 8GB (2x4GB) DDR3 1600
WD Caviar GREEN EZ 1TB
ASRock 985GM-GS3 FX - AMD 785G
Forton HEXA 500W
Samsung SH-118AB černá Bulk
MSI N660 TF 2GD5/OC
Eurocase X317

Návrh 1)
Základní deska - Šmejd
Zdroj - Relativně šmejd, Seasonic je spolehlivější

Návrh 2)
HDD - To někdo vybral opilý? Disk je šíleně pomalý a na OS naprosto nevhodný
Základní deska - Největší šmejd co mohl být
Zdroj - Taky pěkný shit, ale dá se s tím žít
Case - To nemá cenu komentovat
RAMky - Vzal bych ty z té 1. sestavy

Bral bych to, co tady je napsané výše, popřípadě něco od M-Pola (použij vpravo nahoře hledání)

že jsou třeba kvalitnější, dimenzovaný na vyšší teploty > vyšší životnost, jsou tam konkrétně Matsushita/Panasonic a Nippon Chemi-Con (třeba v Seasonicu G, Ener. Triathlor) což je to lepší co můžeš ve zdroji mít, ale to jen v sérii ZS od OCZ OEM vyrábí Sirfa, zbytek je shit :-D.

Asi bych stejně doporučil taky OEM Seasonic :-D protože je ověřenější, ale jak říkám ta série OCZ ZS zase takovej shit není ;-)