Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Za kolik prodat starší PC?

Kamarad ode me chce koupit starej PC.Tak jsem se chtel zeptat jakou by jste nabidli cenu za tuhle sestavu.
Intel pentium4 2GHZ,deska nejaka ASUS(S333nebo tak nejak),512DDR 266Mhz,grafika Fx5200,case docela pekna odhlucena od Comforu.Disky a Romky mu nedavam.Nepotrebuju komentare jako to je srot nebo tak.JEste do nedavna jsem tam mel radeona 9600xt a dooma3 a jemu podobny jsem v poho rozjel.Na novy pecky to uz nestaci no.Tak to nejak objektivne zhodnotte a piste:)

[mod]Zmena titulku z "kolik" (mif) (fromM2U)[/mod]
[mod]Sakra mife, ty seš rychlej :-D (fromM2U)[/mod]

Mě vyšlo na zhruba 7k toto:
Dell Optiplex 150: PIII 1GHz, 256MB RAM (doplnil jsem z vl. zdroje na 512MB) 4200,- repas
DVD RW nějaká černá LG 1100,- new
HDD WD 80GB 1200,- new
grafika Matrox G45O low profile 32MB AGP 420,- old
_____________
6920,- celkem
To jen tak pro orientaci. Pro šťouraly: hry neprovozuji (možná tak šach), video rovněž nikoli. Vše co potřebuji (office, web, foto) to zvládá s prstem v nose.

Koupi (zda byla dobrá) posuzuji podle toho zda jsem či nejsem spokojen. A s tímto co jsem koupil spokojený jsem. Nehodnotím nějaké ty MHz a podobně, myslím si že o tom to až tak není... Mimochodem, komp v odkazu má jen 256MB RAM (a pochybuji že bych tam narval starší SDRAM PC 133 - nehádám se, nevím to; jen se domnívám), tudíž bych při upgradu na 512 MB musel koupit další, dále vypalovačka je "jen" CDRW a poněkud divnou grafiku - myslím že nesdílená je vždy lepší. A ještě - má každý takovýto levný komp AGP slot? Nechci se hádat, ale komp s 1GHz PIII mi udělá tutéž službu jako se Semperonem nebo jak se to jmenuje.

A odkud sakra víš kde dělám??!

Mě se nejedná o spokojenost s výkonem, ale o poměr cena/výkon . PC v odkazu má záruku a podle mého je snadno rozšiřitelný, grafika myslím bude minimálně stejně výkonná. Jedno z mých 4 PC je Maxdata PII350 a druhé dcerky Siemens PIII 600, 256 MB RAM, nějaká Matroxka Dual Head ( bylo za 1700 před rokem). Pro mě též má PIII naprosto dostačující výkon, ale jde o to jestli mne stojí 1500, 2000 nebo 3000 kč.
Kde děláš jsi kdysi neuváženě (?) v nějakém threadu o zaměstnání napsal a já jsem si to zapamatoval, protože moje milá žena je doručovatelka ( ona říká, že je šlapka poštovní:-))

Poměr cena výkon je fakt... Asi máme svoji pravdu oba. Já chtěl PC hned po smrti dosavadních dvou (notebook a pak i stolní PC...]:() a neměl jsem ani možnost prohledávat net; bez PC to jde blbě. Nechtěl jsem čekat než mi něco dorazí na dobírku a podobně. Nedám 6000 za zabalenou krabici od bůhvíkoho. Ale je to fuk, PC mám doma, běhá jak má. Tvoji ženu docela obdivuju, já bych doručování dělat nemohl; když vidím ty tuny letáků. Já jsem vedoucí malé pošty. Někdy bych taky dal výpověď na minutu... Ale jinak mne práce celkem baví.

Pridam se taky:
Barton 2500+ @ 3200+ (11x200) + Zalman CPNS 7000cu
MB Asus A7N8X Deluxe v2.0
1GB DDR 400 (2x512 v dual channelu)
120GB Seagate PATA
MSI NX6600 (vysmazen bios GTcka), pracovni frekvence 500/1000 (zvlada 575/1150)
Case Chieftec bigtower, zdroj chieftec 340W
Zvukarna SB Live 5.1
jaka je ted asi cena?

planuju upgrade kompa na C2D E6600, 2GB ramky, grafika 1950xtx nebo 8800GTS ...
bohuzel diky tomuto upgradu budu nucen vymenit vsechny vnitrnosti ...