Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Firebird - správca embedded databázy

Mám celkom jednoduché kritériá:
1. možnosť úpravy tabuliek cez GUI (ALTER TABLE, CREATE TABLE)
2. možnosť prezerania a filtrovania obsahu cez GUI (SELECT, WHERE)
3. možnosť zadania vlastného SQL

A na samotnú aplikáciu tieto kritériá:
- muliplatformové, prípadne bežiace pod Windows a vo Wine v Linuxe
- zadarmo bez reklám na platenú verziu (vrátane otravného okna s možnosťou aktivácie plnej verzie na 30 dní)

Skúšal som mnoho klientov, spomeniem, čo mi na nich nesedelo:
- fenixsql - šikovný, ale prakticky bez funkčnosti
- IB Query - odmieta mi pripojiť databázu
- IB_SQL - databázu mi pripojilo prvýkrát a potom už nie
- IBEasy+ - databázu pripojí, ale pri pokuse o úpravu štruktúry hádže chybu jednu za druhou
- FlameRobin - vytváranie tabuliek a pridávanie stĺpcov len cez SQL, pravdepodobne nevie filtrovať
- orbada - nedokážem pripojiť databázu, možno by to mohlo vyhovovať mojím kritériám, ale s pripojením asi budem potrebovať pomoc

Okrem uvedených som našiel aj plno ďalších, ale buď som nedokázal pripojiť databázu alebo to takmer nič nedokázalo. Niektoré boli dokonca príliš staré.

Myslím, že pri mojich kritériách nemá význam vrážať do komerčného riešenia. Navyše z komerčných som objavil len jedno multiplatformové a ostatné zvyčajne len pre Windows.

Takže IB Query sa mi rozchodiť podarilo (už vtedy), lenže potom som vymazal Firebirdove dll, keďže mi to nevyhovovalo, preto som teraz nevedel otvoriť DB. Na IB Query mi vadí ako teraz pozerám filter, lebo síce nastavujem kritériá, ale nájde vždy prázdny výsledok. Tiež nie som si istý, či s ním dokážem vytvárať a pracovať s indexami a vytvárať tabuľky. Má akési ťažkopádne rozhranie.

Ono v podstate je to tak, že pre Firebird som sa rozhodol práve preto, lebo SQLite má problémy s triedením. Lenže ako som zistil ICU rozšírenie je aj pre SQLite a problémy s triedením teda odpadajú. Pre SQLite je aj viac nástrojov, takže je teda mojím favoritom. Len ho neviem skompilovať s ICU rozšírením, ale to je už v inom vlákne.