Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dev C++ - inštalácia, multiplatformnosť, spokojnosť - viac otázok

1. Je možné nainštalovať Dev C++ do Program Files? Inštalátor odmieta medzeru v názve adresára a do koreňa nepôjde ani omylom. ~ mi nechce zobrať.

2. Je Dev C++ pre Linux to isté, čo Dev C++ pre Windows? Má iné číslo verzie. Dá sa to použiť teda na vývoj multiplatformových aplikácií?

3. Aké máte skúsenosti s Dev C++? Čoí vám chýba, prípadne, čomu sa tešíte, že obsahuje.

Chybal mi tam graficky editor dialogov/resourcov (.res suboru)

Multiplatformovy program nie je len zalezitost prekladaca. Ak to ma byt konzolovy program tak sa to da pisat multiplatformovo (jeden zdrojak pre vsetky platformy), ale ak chces graficku aplikaciu tak musis pouzit API operacneho systemu, a potom si musis multiplatformovost robit sam tak ze si vytvoris funkcie s rovnakym nazvom a pre rozne platformy a budes prekladat len jednu z nich, pomocou #ifdef, neviem zhlavy aky smybol sa testuje cosi s WIN32 ak prekladas pre windows platformu...

P.S. s instalaciou som nemal problem, mam tiez anglicku verziu Win, uz sa nepamatam kde som to instaloval ale default instalacia myslim funguje normalne. Ak ti to nejde do program files tak skus s uvodzovkami alebo si to nainstaluj inde, napr. do adresara devcpp. Co presne sa snazis instalovat a ako?

pravdu hovoris. najvacsi problem pre multiplatformove konzolove aplikacie ked pouzivas POSIX boli len cesty, pretoze nizsie verzie windows na rozdiel od unixov pouzivali opacne lomitka. NT ale tento problem odstranili, pretoze win NT a vyssie uz funguju s oboma lomitkami.