Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr grafické karty

Zdravím,
chtěl bych si koupit novou grafickou kartu, ale nevím jestli to má pro mě smysl. Mám totiž Radeon HD 6770, což spadá do kategorie střední střední třídy. Hraju na Full HD monitoru v rozlišení 1920x1080 na střední detaily, kde má tak většinou kolem 30fps. Už pár let jí ale mám, tak si chci koupit novou. Chci se tedy zeptat, jestli když si koupím grafickou kartu, která spadá do kategorie tzv vyšší střední třídy do 6000Kč, tak mi pojedou nejnovější hry na vysoké detaily a třeba těch vysněných 60fps. Protože pokud ne, tak to myslím nemá smysl.
Jakou byste mi doporučili v ceně do 6000? Přemýšlel jsem nad GeForce GTX660 Ti. A raději bych bral NVIDii.
sestava : šestijádrové AMD, 8gb ram, win 7 64-bit

Děkuji všem za různé tipy a rady, ale nejspíš se rozhodnu trošku ušetřit. Přeci jenom ty karty nad 6000Kč mi přijdou jako moc velký děla, který zvládnou větší rozlišení než 1920x1080, což je u mě netřeba.
Asi si pořídím toto http://www.alza.cz/asus-gtx660-dc2ph-2gd5-d454934. htm#popis
Ještě se zeptám, má s touto kartou někdo zkušenosti? Píšou tam, že to zvládne všechno na ultra, tak proč ne.

No jel jsem to na 24 Ful HD 1920x1080 monitoru 4AA na 8 AA se mě spustil jenom zvuk.Celá hra ok ale na konci jak vylezla ta příšera z vody se to sekalo jak prase a po naskočení do letounu místo závěrečnejch titulek se hra sekla,3GB RAM na 99%.:-( Jinak 2 a 3 odehrána bez problémů.Zajímavý je že stáhlá z netu jela v pohodě i na 8AA až dokonce a když jsem si koupil origo tak se takhle vyjebala a jela jenom na 4AA,tak nevím kde byla chyba,patch jsem kní stáhnul