Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jednotka DVD RAM

Prosím o radu,při vypalování mi vždy hlási neznámou chybu,simulace je ok ale při vypalování po 3% vyskočí chyba.Používám systém Windows XP PRO , mechaniku HL-DT-ST DVD RAM GSA 4163B Děkuji Vierka

DMA je v aktuálním režimu zapnuto ? Najdeš to ve Správci zařízení
po kliknutí na řadiče IDE, nesmíš tam mít v Aktuálním režimu PIO.
Co používáš za média, pořád stejná a odkdy ti to dělá ?
Jakou máš verzi firmwaru vypalovačky ( opět ve Správci zařízení ),
doporučuji případný upgrade na A105, i když je novější.
Nový FW rozezná daleko více nových médií, zvýší rychlost pálení atd ...
Taky verze Nera by se hodila.

Upgradoval jsem FW, když mi mechanika přestala číst Verbatimy
DVD+RW 4x, jinak všechno ostatní je OK. Pěkně postupně
jsem vyzkoušel všechny dostupné FW, kromě A106, u kterého dodnes
není pořádný popis, ale asi to ve volné chvíli zkusím, není co ztratit.
Taky už nemůžu vymazat kolegovo DVD-RW Verbatim 2x, přečíst jde OK.
Nepomohl ani návrat zpátky k A102, nižší verzi nechci použít,
origoš byla A100. Vyhazovat ji kvůli DVD+RW nebudu, zkusím někdy A106.