Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čínske znaky v .txt súbore

Dobrý večer,

Nejde mi na Apple powerbooku otvoriť .txt súbor v pôvodnom zobrazení, po zmrznutí systemu mi zobrazuje .txt súbor s čínskymi znakmi a vedla povodneho suboru je subor autosaved ale tiež s šinskymi znakmi, viete mi poradit ako dostat spat povodny suor?

dakujem

Daj si pomocou napr.programu houdini zobrazit skryte zložky a prehladaj zložku,v ktorej si mal uloženy dokument skryte zložky lost and found,či tam nieje nepoškodena kopia dokumentu,pokial došlo k jeho poškodeniu pri pade systemu/ukončeniu chodu kvoli slabej baterie a počas doby,ked sa s dokumentom pracovalo,tak bude pravdepodobne trvalo poškodeny bez možnosti nejakej jednoduchej opravy,možeš skusit nejake dostupne undelete utility for mac z webu,možno budeš mat uspech .....