Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde externí hardisk - RAW

Ahoj,

přes noc jsem nechal běžet svůj externí hdd, ráno však nešel.

Specifikace nešel: Disk lze zapojit do pc, normálně běží, nechrčí, do pc se načte A VŠAK nejde otevřít, ve správě disků je nastaven formát dat RAW(snad jsem správně pojmenova), přitom byl NTFS nebo FAT32(teď si nejsem jistej). Občas se stane, že když ho zapojím, píše že disk musí být naformátován před použitím.

Potřebuji z něj získat data, jak na to?
Na jiném pc se chová stejně.
Děkuji

Win 8, 64b

označení RAW je jen špatné pojmenování Windows pro to, že na oddílu je souborový systém, který M$ nezná(což jsou skoro všechny kromě NTFS a FAT :< ) nebo tam není vůbec.

Prověřil bych disk na SMART hodnoty, a podíval se do error logu - práci ti usnadní, že se ukazuje jen několik posledních chyb a jsou označené kdy se chyba stala (v době hodinách provozu disku takže to porovnáš s hodnotou SMART 9 - Power_on_Hours)

a na obnovu oddílů NTFS doporučuji jednoduchý prográmek