Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V PC mi píská :( :( :( prosím, pomoc

Zdravím všechny, mám takový problém. Před měsícem jsem začal poslouchat divné pískání z počítače. Tak jsem vše zkoumal a přišel na to, že to dělá grafika. Tak jsem jí reklamoval, po necelém měsíci mi uznali reklamaci a dali mi novou, tu samou. Jenže ejhle, po zapojení a spuštění lepší hry, opět to samé pískání :(
Nevím čím by to mohlo být. Větráčky to nejsou, napadá mě leda zdroj (5 let starý!) nebo procák (ten tak snad nemůže pískat ne?) nebo HDD (jeden 5 let starý a kvůli němu jsem měl před 2 lety BSODy) nebo základka (to snad taky ne, ne?).
Prosím, moc prosím o radu.

Děkuji všem

To je fix na frekvenci monitoru nebo tak nejak vid? Kazdopadne me se take zda ze s Vsync mi hra nebezi tak plynule jako kdyz je vypnuty. Me PC taky neco na vysoke frekvenci piska a shodli jsme se ze to bude nejaka spatne zalita civka. Ja to nechtel resit a ted po dvou letech to uz piska jen obcas.

-Proboha, Vsync limituje FPS na 60, takze vas nak nechapu, ze hra vam jede lip s OFF Vsync, zbytecne premahate a zahrivate GK a tahate z nich FPS u kterych rozdil neuvidite!!!(jestli teda vase oko dokaze videt tolik fraps, tak se omlouvam),,,,,,
PS: Vsync se nedoporucuje byt vypli ale naopak zapli,,,,(nechapu nak smysl tahat ze hry 100fps, pak se divite ze se vam vse zahriva a s.re)

Nahrál jsem zvuk "pískání".
Jinak zdroj to není, zkusil jsem jiný a dělá to pořád, dokonce nachvilku i po zapnutí win, pak to zmizelo...ale při zátěži, opět ten zvuk.
Odkaz ke stažení ulozto.cz
Musíte si to dát hodně nahlas...jezdil jsem mobilem kolem grafiky...

Když jsem v linuxu změnil takt procesoru (intel core i3) z 1,6Ghz na 3,2Ghz, tak jsem uslyšel slabé, skoro nepostřehnutelné pískání. Normálně na ploše to bylo v pohodě, ale když jsem otevřel okno s openshotem a načítal projekt (zátěž cca. 40%) tak se pískání zesílilo. Po nějaké době to zase zmizelo.