Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude kvalitně fungovat tato sestava?

Můžete mi, prosím, pomoci doladit tuto budoucí sestavu?

Základní deska:
INTEL ROGERS CITY BLK http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0 &cls=stoitem&stiid=30529&stiplname=intel-rogers-cit y-blk-atx-fsb1066-ddr2-800-vga-pcie16-sata-1394-gig abit
Takhle ji mají označenou v nabídce prodejny, hledal jsem na Intelu a nejpodobnější se mi zdá podle dokumentace tento typ.
http://www.intel.com/products/motherboard/dg965ry/i ndex.htm
Zajímavé, že na Intelu nenajdu žádný název typu Rogers City, Lemont atd. ani u jiných desek.

Procesor:
Váhám mezi INTEL P4 531 3.00GHz 800MHz FSB. Tam se mi líbí větší L2 a HT.
Nebo INTELCeleron D 356 3.33GHz 533MHz FSB. Ten by neměl při zátěži tolik topit a má o něco větší frekvenci.
Do budoucna možná Intel Core Duo, ale to až někdy.

Paměti:
KINGSTON 512MB/533MHz DDR2 CL4 nebo
KINGSTON 1024MB/533MHz DDR2 CL4 (Kit 2x512MB)
KINGSTON 512MB/667MHz DDR2 CL5 DIMM
KINGSTON 1024MB/667MHz DDR2 CL5 DIMM (Kit 2x512MB)
GEIL 1GB (2x512MB) DDR2 PC2 5300 667MHz (5-5-5-15)
- osmistovkové se mi zdají zbytečně drahé
- jestli 2x512, nebo jen jednou, to záleží na momentálím stavu financí
- a hlavně bych potřeboval potvrdit (nebo vyvrátit), že ty paměti budou s tou deskou budou korektně spolupracovat

HDD:
Western Digital HDD 160GB (WD1600JS) 7200ot SATA II 8MB cache

Grafika:
zatím využiju onboard a pak se uvidí

Case:
ještě nemám definitivně vybráno

Hlavní prací sestavy budou multimédia.
Audio - jedno až (možná) 8 stopé nahrávání, různé filtry atd., konverze formátů, ...
Práce s videem - jednodušší stříhání, konverze atd.
Grafické práce s řádově (maximálně) 40megovými tif soubory
v Corelu, Photoshopu, ...

Děkuji předem za všechny podněty.

Celeron má větší frekvenci ale menší výkon.Rozhodně bych bral spíš plnou P4 než pomalejší Celer D.To topení -doporučil bych ti tam dát tichý chladič třeba arttic cooler 7pro tím se to uchladí lépe než boxovaným a neřve při zatížení. Co se týče celkové spotřeby počítače nevidím tam nějaký podstatný rozdíl mezi celerem D 3,3 a P43,0 při plném zatížení.

512MB je základ píšeš něco o pěnězích tak asi 1x512 a pak dokoupit a bral bych tu 667 Výhodu dualchannelu (+0-5procent výkonu) ti spolehlivě sežere integrovaná grafikcá karta takže je jedno jestli 1*1024 nebo 2*512. Doporučil bych spíš desku bez vga a jakoukoliv pcie grafiku.Kingstony v intel desce pojedou, geily fakt nemusím:-D.

Pořídil bych si desku a procesor Intel Core 2 Duo 6300, 6400,
je to jiná káva, RAM ne < 1 GB. Každou ušetřenou stovku na CPU
v blízké budoucnosti těžce opláčeš, zase budou jiné patice atd ...
Pro tvůj účel zbytek sestavy celkem vyhovuje, jen věnuj pozornost
dobré značce zdroje.
Taky bych neváhal připlatit si za kvalitní desku s kondíky nové generace,
dobré značky jsou ASUS, GigaByte, Abit ...
Přetaktováním těchto procesorů získáš zadara klidně 30% výkonu navíc,
i když osobně nejsem velkým příznivcem overclockingu. Tady však by to byl
hřích nevyužít.

jiste ale pokavad na tom v kanclu pojedou XPcka, Office 2003 a nic jineho uzivatele nepotrebuji (treba) tak proc ne.. je to levne a z hlediska firmy jsou to usetrene penize.. na co kupovat nejake delo kdyz tem lidem by tato sestava stacila? To uz radeji prachy vrazit do legalniho SW ...

urcite, tazatel potrebuje neco lepsiho nez Celera. Ja reagoval na Touchwooda - vyznelo mi to, ze pro nej jsou obecne Celerony a P4 proste uz k nicemu. P4 mozna jo, ty zas tak daleko od C2D nejsou, ale Celer ma svoje vyhody...