Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrh skládané pracovní grafické stanice, nebo značkový PC

Mám udělat výběrové řízení na 16 počítačů, na které mám následující požadavky:
Minimální hluk, malé rozměry a rozumná spotřeba, přiměřeně velký monitor, case by mělo být uzamykatelné.
HW by měl mít dostačující výkon pro provoz Autodesk Inventoru 2013 + samozřejmě dostatečný i na následujících cca 5 let.
OS MS-W-P-7 nebo 8 a zapojené budou do sítě se serverem MS-WS-2012.
Mám na to cca 250-300 tisíc (tzn. cca 14-18/sestavu vše s DPH).
Mohl by mi prosím někdo doporučit buď jednu nebo dvě hotové značkové stanice a také případně navrhnout komponenty pro skládaný PC?
Věřím, že mi například M-Pol určitě pomůže. Případné upřesňující dotazy rád zodpovím.
Podle návrhu pak sepíšu specifikaci na zadávací dokumentaci. Děkuji.

pracovní stanici za 18 i s monitorem nekoupíš. Jen trochu slušný monitor (např. U2412M) stojí bez daně 5 tyček, takže na "stanici" máš už jen 13, a to je i při množstevní slevě prostě málo. Za to bude lepší značkový desktop s dedikovanou grafikou - ne že by to bylo špatně, myslím, že na běžné práce to bude stačit.

edit: myslím, že rozumný kompromis bude něco jako Optiplex 7010 s i5 CPU a k tomu lowendová FireGL nebo Quadro grafika, s podporou pro autodeskové srágory.