Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý internet

Zdravím, jede mi internet pouze 500 kbps na notebooku, na počítači (s TP-LINK externí wifi kartou) jede 2mbps. Jsem docela daleko od routeru, ale tvrdí mi to, že mám plnej signál. Internet v ideálních podmínkách normálně funguje okolo 4mbps.

Měl jsem tento thread předtím, než jsem se stěhoval. http://pc.poradna.net/q/view/1087741-vynechava-wif i
Karta je nastavená na b/g. Co s tím?

nie som si isty ale mam pocit ze ked nejaky n-kovy komunikuje tak su b/g zabite (a to je ten tvoj :), takze skus nastavit na vsetky len b/g. Len tak ako pokus. Samozrejme vsetci budu mat max 56Mbit, ale to preziju :D

P.S. pripadne potom daj vediet jak to dopadlo, ptz to zaujima aj mna ci to na to ma vplyv :)

všechno na wifi u routeru za pětistovku. pak se divíš, že stahování vyřadí ostatní pc.
4 wifikrámy bych už pověsil na 2-anténový router. ale protože wr841 bude mít podobná střeva jako wr741, zvažoval bych radši wr941 nebo cokoli lepšího - bo nas disk a tak.
(a jedna samozřejmost: cokoli stolního/nepohyblivého se cpe na drát, ne na mizerně propustné wifi)

Když jsem dal 11bg mixed, nešel mi internet.

není důvod. jedině že bys měl na pc napevno nastavenou normu 11n.

Bydlíme teď přestupně v rodinném domku mých rodičů, ten router tu měli na 1 notebook, potom si pořídili druhý. Je to přes celé patro, tahat na jeden stolní počítač kabel nebudu kvůli měsíčnímu bydlení, stejně tak kupovat jiný router. Jak je možné, že to na jednom počítači běží normálně a na druhém vůbec?

po přestěhování se vám může router zase hodit, záleží do čeho jdete.
kromě tebe pochopitelně nikdo nezná vzdálenost přes celé patro ani počet zdí - takže se nejspíš smiř s tím, že internet občas nebude.
ve stolním pc máš buď zapíchnutý usb dzindzig se ziskem 0-1db, nebo wifikartu stíněnou plechovou case a okolo visícími kabely. čili tunit by to chtělo spíš tvoji stranu - otázka je, jestli se to na měsíc vyplatí.