Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vadny ccd v skeneri ?

Mam skener Umax Astra 2000P starsi typ co este na LPT no a minule mi odoislo trafo, proste skener nesiel tak som pomeral napatie na trefe a 0. Tak som ho vymenil za ekvivalent (na rovnake napatie a rovnaky prud) no a vsetky obrazky uz zle scanuje.
Tak ako keby mali vodorovne paru DPC (scanuje napr len v 1mm ciare kazdych 2mm) vid foto:

[IMG]TMP9.JPG[/IMG]

co je tomu? spolu s trafom odislo co v tom scaneri ? kedze este paru dni to islo Ok, tak spinavy dnu asi nie je..

Já bych podle toho obrázku tipoval, že "spinavy dnu asi je". Je tam hrozná soustava zrcadel a mohlo se při výměně trafa nějaké svinstvo někde uvolnit a zapadnout do těch zrcadel. Zkus to vypucovat. Tipuju to podle písmenek, ty čáry v sobě nemají, jen to světlé pozadí.