Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podtaktování CPU

Dobrý den,mám takový problém..mám 6ti jádrový procesor AMD FX-6300. PRoblém je vtom,že když např. jsem na internetu v prohlížeči,a pak např. otevřu nějakou aplikaci,tak je PC strašně zasekaný a trvá dlouho otevření aplikace atd. Zjistil se,že to dělá podtaktování CPU,protože když např. prohlížím ten internet,tak se CPU podtaktuje na nějakých 1.33 GHz a pak to způsobuje to sekání. Nevíte někdo,jak toto podtaktování zrušit? Děkuji

Šetřící funkce můžeš zakázat/vypnout v BIOSu viz: manuál desky ti to snadno odhalí.
Ovšem je to nesmysl-

CPU podtaktuje na nějakých 1.33 GHz a pak to způsobuje to sekání

protože to funguje automaticky a při zatížení se podtakt ruší.
Takže "závadu" hledej jinde.