Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomaly boot noveho disku 2TB

Zdravim
Mam novy disk 2TB 7200rpm sata3 http://eshop.sestavsi.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO _ID=370614 na nem noklonovan xp ze starsiho Hitachi 320GB 7200rpm sata2.
Rychlost noveho R/W=210MBps je 3x vyssi nez starsiko a presto je boot pomalejsi 46s/31s. Zkousel jsem i zarovnat oddil na 4k sektory a porad stejne.
Na 4k souborech...R=0,85 /W=2,8MBps u starsiho
..................R=4,8 /W=1,5MBps u noveho
I zde je rychlost cteni mnohem vetsi nez u starsiho, u zapisu sice polovicni ale pri bootu jde hlavne o cteni.
Jak je to mozne?

Změna předmětu, původně: Pomaly boot (host)

Zaoberáš sa všetkým no nejak si opomenul na čas potrebný k nastaveniu sa nad sector " seek time ", vysoká
rýchlosť samotného čítania je k ničomu ak disk potrebuje hromadu času k nájdeniu sektora ktorý požaduješ.

Bootovanie je typické čítaním relatívne veľkého množstva, pomerne malých súborov