Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obrázek - umístění obce na mapě ČR

Ahoj!
Potřeboval bych poradit s vytvořením velkého množství map, které zobrazují umístění obce v České Republice. Něco jako je u každého města nebo vesnice na wikipedii. Např. Ostrava v tabulce napravo poslední položka. Rád bych zkopíroval samotný obrázek, ale wiki to má vyrobené tak, že má pouze jeden obrázek (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thum b/4/4a/Czech_Republic_location_map.svg/240px-Czech _Republic_location_map.svg.png) a na ten vkládá tu červenou tečku přímo na webu.

Takže ani kdybych to chtěl dělat ručně, tak to není možné. Možná tak printscreenem a to bych se uklikal k smrti, protože se mi nejedná zrovna o malý počet.

Existuje tedy nějaký generátor nebo již předpřipravená databáze, kde se dá toto vytvořit?

Díky moc za radu!

Máš k dispozici seznam měst? Máš k dispozici i jejich polohy?

Tady najdeš pro všechny země včetně česka databáze všech obcí (i těch nejmenších).
Souřadnice tam jsou, takže stačí jen přepočítat na pixely a zobrazit...
Není to takový problém, už jsem to jednou dělal pro souřadnice českých hradů...
Samozřejmě se to generuje při zobrazení stránky na jeden obrázek mapy, není důvod mít samostatně milion obrázků...