Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC pomoc OS

Dobrý den včera jsem asi omilem bu'd smazal nebo naformátoval HDD. všechno bylo vpohodě instaloval jsem aktualizace a po aktualizacich se NTB vypl. Dneska jsem ho zapnul a objevil se tam napis počítač je bez os atd... ale nejde mi vstoupit do biosu nic jen blika sviti tlačitko na vypinani větráky jedou ale černá obrazovka do BIOSU se nedostanu. PROSÍm co stím? děkuju

Pokud se ti něco ukáže na obrazovce, tak se do BIOSu musíš dostat. Tak mačkáš to F2 pozdě nebo blbě. Najede nějaké logo nebo text, začneš mačkat F2. Stejně je to nějaké divné, nedělal jsi s tím nic jiného než to co tady popisuješ? Samovolně se ti disk nenaformátuje. Zkontroluj připojení HDD, kabely atd.
Co se ti zobrazí okamžitě po zapnutí PC?

Tak jsem skoušel HDD dát do PC dostal jsem se do biosu ale nejde bootovat z cd prostě nedostanu se na plochu nic jen bliká bílá čarka na černé obrazovce. Dneska jsem skoušel dát HDD z PC ale notebook dělá to samí jen černá obrazovka nenajedu do biosu nic blikají jen diody :/ jako s tímto jsem se nikdy nesetkal nevíte někdo něco?

Dal jsem HDD z notebooku do stolního PC tak se dostanu jen do biosu ale nejde bootovat ani z cd ani z fleshky.
potom jsem skusil dát do notobooku HDD ze stolního PC nic to neudělalo černá obrazovka jen diody blikaly. Příjde mě že ten HDD je bez života prostě nereaguje. Ještě skusím dát oba HDD do stolního PC a tím bych se mohl dostat na plochu ten HDD z notebooku naformátovat a nainstalovat na něj OS a pak vrátit do noťasu. To by mohlo jít ne?

Chápeš,že Ti asi chcípnul celý NB a nikoliv disk? Prostě na disku to vše asi zůstalo,zbytek nejde.Nemůžeš ani "omilem" zformátovat disk s běžícím systémem a "omilem" tam vložit instalační CD,spustit instalaci,vybrat oddíl a ten zformátovat a pak si nic z toho nepamatovat jaksi nejde.Navíc to s BIOSem nemá nic společného.

Takže se nedostaneš do BIOSu ani na tom PC? To přece nezávisí na tom disku.
Nech prostě PC v původním stavu,aby to fungovalo,připoj svůj disk jako druhý(nebootovací) a koukni ve správě disků,jak na tom je.Pokud ho uvidíš a má nějaké oddíly s písmeny,stav V pořádku a souborový systém NTFS nebo FAT32,můžeš kouknout třeba průzkumníkem ,TC nebo jiným manažerem,co na něm zůstalo.Vytahat všechna potřebná data a soubory na disk v PC nebo flashku a pak teprve můžeš formátovat.

já si myslím že se komplet smazal celej notebook. protože když sem to smazal/naformátoval tak sem ještě byl na ntb potom jsem dal restrtovat udělali se aktualizace a už se to nezaplo jen se tam objevila hláška bohužel nevím přesně jaké že je systém bez OS pak už se neobjevilo nic jen černá obrazovka

No když ten disk zase vrátíš,koukneš jestli jsi to okolo nezamatlal a nepoškrábal a hlavně jim o tom v prodejně nebo servisu nebudeš nic vyprávět,tak máš šanci.Prostě tam ze sebe dělej blbce(to snad zvládneš) =NB není tvůj,ale třeba malého bráchy a co s tím on dělat Ty nevíš a ani tomu nerozumíš,prostě to nesvítí a nejde.