Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi pripojene net nejde iba mne

Zdravim mam taky problem ze vecer m siel net normalne. vypla som potom notebok ako vzdy a sla spat. rano zapnem notebook, internet pripoji napise , ze signal vynikajuci ale net nejde. v mobile a aj v druhom notebooku ide bez problemov. prosim kde sa stala chyba. vobec sa do toho nerozumiem a nemam moznost ist momentalne do servisu . kamarat skusal nejaky ping ale nic nereaguje. napise ze limit ziadosti vyprsalalebo nieco take podobne. opakuje to stale dookola . prosim pomozte vopred dakujem

Ja by som skor restartol win, vypnut nb znamena u vela uzivatelov len jeho uspatie a pri zobudzani pomerne casto nenaskoci adapter wifi, respektive hlasi stary stav pred uspanim, ze je pripojeny a pritom nie. Pomoze bud restart adaptera alebo celeho OS.

Vsetko som restartovala,notebook aj router a nic. ako restartujem adapret alebo OS? davalisme aj to ping a vsetky hodnoty su spravne podla toho co som nasla akurat DNS server ukazuje nejake divne cislo. a ked dam potom ping na hocijaku stranku tak zacne vypisovat to Casovy limit ziadosti vyprsal alebo tal nejak presne si to nepamtam avypise to parkart a nic dalej.

Ked restartujes nb tak zaroven restartujes aj OS a adapter, to je celkom logicke nie?
Takze prestan robit nejake divne veci, vyjadrovat sa nejasne a sprav nasledujuce veci.
- pozri si aku mas pridelenu ip adresu cez start-spustit-cmd tam napis ipconfig /all a pozri adapter, kde mas vyplne riadky ip adresa, brana, dns a pod. Vypis sem skopiruj.
- napis v cmd ping IP_adresa_tvojej_brany, ak ti brana odpoveda spojenie v ramci tvojej WLAN je ok
- napis v cmd ping 92.240.244.39 (to je poradna)...ak ti server odpoveda internet je ok
- napis ping www.poradna.net...ak sa ti adresa neprelozi a server neodpoveda je problem v dns

Takze ipconfig mi zobrazilo

nazov hostiela . . . . . . . Gabika
primarni pripona DNS. . . .
typ uzlu . . . . . . . . . . . neznamy
povoleno smerovani IP . . ne
WINS proxy povoleno . . . ne

Adapter site Ethernet bezdratove pripojeni k siti:

fyzicka adresa . . . . . . . . . . 00-24-2B-C4-FC-60
protokol DHCP povolen . . . . . ano
automat. konfigurace povolena . ano
adresa IP . . . . . . . . . . . . . . 192.168.0.109
maska podsite . . . . . . . . . . . 255.255.255.0
vychodzi brana . . . . . . . . . . 192.168.0.1
server DHCP . . . . . . . . . . . 192.168.0.1
servety DNS . . . . . . . . . . . . . 80.87.200.29

ping na ip adresu:

napisalo 4 krat toto
Odpoved od 192.168.0.1: bajty=32 cas=1ms TTL=64

Statistika pro ping
pakety: odeslane = 4, prijate = 4, ztracene =0 ztrata 0%

ping na 92.240.244.39

zasa 4 krat napisalo
Odpoved od 92.240.244.39: bajty=32 cas=17ms TTL=57
cas=20ms

Statistika to iste co pri predchadzajucom ping

Ping na porada.net

odpoved od 64.99.64.45: bajty=32 cas=460ms TTL=240
cas=451ms
cas=482ms
cas=386ms

Statistika ti iste

Prepacte ze je to takto ale je to cez nobil pisane. snad som spravila vsetki dobre. tak prosim poradte

Och ruske dnsko...tak tom som este snad ani nevidel.
Takze naozaj zmen dns na 8.8.8.8 alebo 208.67.222.222 a hlavne si odvir pc, pripadne ten dhcp server, co ti pridelil to ruske dns (az ti teda pridelil).
A samozrejme pomen vsetky hesla, je dost mozne, ze podvrhnute dns presmerovavalo niektore stranky a odchytavalo hesla vo formularoch.