Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otočené některé fotky v mailové příloze

Dobrý večer,

mám dotaz týkající se otočených fotek :-/. Na ploše mám složku s fotkama, když chci 4 fotky z té složky poslat nyní mailem, tak 2 fotky mi zůstanou normálně otočené a 2 se otočí o 90 stupňů, když dám v mailu přiložit soubory... Ještě dodám, že to jsou fotky focené za sebou, pár minut po sobě...
Poradí mi někdo, proč ty 2 fotky se po přiložení do mailu otočí???

Díky za odpověď a za radu. M.

Obrázky obsahují v sobě informaci o otočení - jeden atribut v EXIFu.
Při focení se tato značka (otočení) fotoaparátu uloží do EXIFu, aby program na počítači věděl, jak má obrázky otočit.
Je možné, že (asi Windows) obrázky automaticky obrací a v poště budou náhledy špatně, neboť poštovní program (web) je neotáčí.

"když dáš v mailu přiložit soubory.." ... to je kde? email- klient, webmail?

Moderní foťák má senzor jestli se fotí normálně (landskape) neb naštorc. Programy to podle toho dovedou postavit. Některé však ne. Nutno napřímit v nějakém editoru, třeba GIMP (ten se hned zeptá, jestli to má otočit). Možná to umí i Irfan, ale ten nepoužívám už dlouho, tak nemohu sloužit.