Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aktualizace biosu

Dobrý den, zajimalo by mne, co vše se získá novějšími ovladačemi pro muj bios, všiml jsem si, že jsou již poněkud zastaralé. A popřípadě, kde je sehnat. Moje základní deska:
CPU typ AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3100+
Název základní desky Neznámý
Čipová sada základní desky VIA K8M800/K8N800, AMD Hammer
Pracovní paměť 448 MB (PC3200 DDR SDRAM)
BIOS Typ Award Medallion (06/24/05)

Děkuji

O nový bios se začni zajímat až v případě, že něco nebude fungovat tak jak má nebo bude chybět nějaká vlastnost, kterou přidává novější verze biosu.

To, že je bios zastaralý není žádná tragédie, spousta počítačů má bios starý několik roků a přitom fungují stejně dobře i v dnešní době. Výrobce většinou vydá jen několik málo novějších verzí (většinou oprava chyb) a pak už se tím nezabývá, protože na trh přijdou novější modely základních desek.

A kde bios sehnat? No, překvapivě, nejspíše na stránkách výrobce základní desky.