Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ICT-zabezpečení složky

Dobrý den, ve škole jsem chyběl na ICT. Učitel mi přeposlal úkol co mám udělat úkol zní takto

Zjisti na svém domácím počítači jak máte zabezpečené své složky kam si ukládáte své soubory?
Odevzdání jako ořízlý obrázek (PrtScr okopíruji obrazuvku, v nějakém programu provedu ořez mspaint.exe) v kalendáři

Nerozumím té otázce jak máte zabezpečené svá složky. To se myslí jako Antivir?
Kam jsi ukládá své položky? př dokumenty, místa zálohování?

Děkuji za jakoukoliv odpověď

jak máte zabezpečené své složky kam si ukládáte své soubory

pavým myšem na adresáři či složce, záložka zabezpečení.
uživatelé home verzí nezjistí (a nenastaví) nic, leda v nouzovém režimu. ale můžou si nastudovat použití příkazu cacls.

Odevzdání jako ořízlý obrázek (PrtScr okopíruji obrazuvku, v nějakém programu provedu ořez mspaint.exe)

aktivní okno se snímá alt+printscreen. vím o 2 maturantech z celé republiky, co ovládají tuto zkratku. (že se screen ukládá v png formátu, je snad samozřejmé)

Zabezpečení: největší práva má administrátor.

cha - ukaž mi nějakého neadministrátora. největší práva má bohužel každý.
(školní pc mohou být výjimkou, tam se obvykle o zabezpečení nestará amatér)

atributy
r - read only
h - hidden
a - archive

blbost, to platilo jen v dosu a win9x na souborovém systému fat. ten je dnes jen na flashkách/sdkartách, a zařízení ty atributy vesele ignorují. ještě u těch atributů chybí atribut s - systémový, jen upozornění pro různé správce souborů, že jde o zvláštní soubor, se kterým se nemá manipulovat.
jediný smysl mají ntfs atributy, související s přístupovými právy.

Sdílení složek.
DC:

viz výpis syntaxe:
net share /? ... co nabízím je sdílení (default c$,d$ pro administrátory, lamám nic)
net use /? ... co sdílím odjinud