Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi 6 - zmršená velikost okna aplikace

Ahoj, na střední jsem udělal takovou malou aplikaci a nedávno jsem zjistil, že jí snad i někdo používá ;-), tak jsem se rozhodl pro takové "vzkříšení", zjistil jsem ale, že moje aplikace na některých počítačích vypadá takto:

[http://img212.imageshack.us/img212/3104/mapapo0.th. png]

správně má vypadat asi takto (anglická verze):

[http://img57.imageshack.us/img57/1438/step1wy3.th.j pg]

Okno je trošku menší a tim pádem nejde pokračovat ve výběru. Stalo
se mi to zatím jen na několika málo počítačích,určitě na WinXP.
U mne to funguje a kamrádovi po přeistalaci oken také, takže to
nemám ani kdyžtak ani kde zkoušet.

Info:
form1.Height:=115; form1.Width:=444;
BorderStyle=bsSingle,position=po Desinged
Delphi6, kompilováno na W2k.

Mockrát děkuji.

Delphi blbě počítá výšku formu vzhledem k tloušťce titulku wokna v théme Luna. Řešení: 1. Nepoužít téma Luna. 2. V nastavení xichtu Wokna nastavit "Záhlaví aktivního okna" na 20 (místo 25 implicitních). 3. Přeházet geometrii okna ručně (dát ty tlačítka o kus vejš).

//Edit: Též na to má vliv nastavená velikost písma. Jestliže v nastavení (klik pravým uchem myši v luftu -> "Vlastnosti" -> ucho "Nastavení" -> klik "Upřesnit") někdo udělá větší písmo než "Normální 96dpi" tak přepočet rozměru formu Delphi také nerozdejchají. Když tak koukám na tu fotku okna, jeví se mi pravděpodobnější tento případ.

Dik, to bude asi ono. Mě taky napadlo, že by to mohlo být vzhledem, tak jsem si nastavil "standartní vzhlede -největší" a to prošlo a tudíš jsem to považoval za otestované :-(.
Každopádně mi to to :Záhlavá aktivního okna dělá.
1) ad 2) to se mi uživateli nechce dělat a ani bych neměl
3) tak to budu rešit jen jako jsem to řešil do ted:resizable=true, at si to nastaví sám :-p

Děkuji :beer:

Tak to já tak zlej nebudu, stejně to přpisuji do Javy. Ja jen, že by bylo dobré to do té doby alespon fixnout.
Ale pro ty co maj uchylné theme prostě zkompiluji roztahunutelnou verzi. Nebo programově zjistim, jestli to takto nemaj nastavené a kdyžtak to necham roztahovatelné.