Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nevypaluje dvd

prosím o pomoc,mám 5 měsíců nový počítač,včera najednou přestala mechanika vypalovat jakákoliv dvd v jakémkoliv programu,začne vypalování a maximálně do 10% se to zasekne a mechanika střídavě hučí,nejde ukončit program,i když ukončím program správcem tak mechanika pořád hučí a pokouší se vypalovat,musím restartovat pc,nahrané dvd v pohodě načte,a cd čte a vypaluje bez proglémů,je vadná mechanika nebo je problém v počítači?nemám možnost vyzkoušet mechaniku v jiném pc.mám LG-DVD RAM GSA_H10A,verzi ovladače 5.1.2535.0,win XP HOME SP2 a jsem laik,děkuji

Zdárek v těhle případech postupuju následovně od těch nejednoduších způsobů po ty složitější a zdlouhavější samo sebou s přepalovacím mwiem to dá rozum. a to že přeinstaluju program v kterým pálím, kdzž je to stejný zkusím jiný prográmky - je jich spousty na netu.
Pak zkusim přeistalovAT SYSTEM - OTÁZKA HODINKY DVOU PODLE RYCHLOSTI PC A UMU OBSLUHY.
Pak bych ji zkusil vyzkoušet někde na jinym poči a pak už bych ji poslal na reklamku. Jednoduchý co??!!

1. Pokud pouzivat NERO, tak starsi verze maji problem se service packem 2, je treba nainstalovat novejsi verzi.

2. Je na disku dostatek mista ? Rozhodne spustenim programu (Start / Programy / Prislusenstvi / Systemove nastroje / Vycisteni disku) - nespoustet kompresi starych souboru nic nezkazite.

3. Zkusil bych otevrit spravce zarizeni a odebrat mechaniku, popr. odebrat kanal radice nebo cely radic pevnych disku. Po restartu si Windows detekuji nove zarizeni a znovu nainstaluji ovladace.

4. Bod obnoveni. okud vim, ze napr. minuly tyden to jeste slo, j mozne v Systemove Nastroje / Obnoveni systemu vratit stav systemu na minuly tyden.

jo jo,to všechno mě napadlo mimo odinstalování mechaniky,zkoušela jsem 6 programů,přestalo to pálit z hodiny na hodinu,tak programem to si nebude,bod obnovení bylo první co jsem udělala a nic,projela jsem pc třemi antiviry a nic,potřebeju se ujistit jestli to není v něčem jiném než ve špatné mechanice,reklamovat musím celý pc i s mechanikou,a to je min.týden bez počítače,reinstal systému neni tak jednoduchej s ohledem na to že bych musela těch X dat co tam mám naházet na cd když to dvd nebere,jo a v pc mám místo 45 giga, v tom to není,prostě to nepálí vůbec nic když tam dám dvd,
ps:když dám odebrat mechaniku,musím jí nejdřív odpojit v pc? v životě jsem neměla otevřenou bednu,to bude asi se mnou těžký

Fyzicky (káblama) mechaniku není třeba odpojovat, stačí odebrat ve správci zařízení.
Výpis aktuálního režimu DMA je dostupný následovně:
Tento počítač - pravým - Spravovat - Správce zařízení - Primární / Sekundární kanál IDE (podle toho kde je mechanika připojena) - Upřesnit nastavení
Viz příklad - tahle mechanika jede v PIO módu
[sdpio.gif]
Ovladač se odstraňuje tamtéž...