Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD do 3000 Kč

Dobrý den,
potřeboval bych vybrat SSD do notebooku, asi 120/128 GB model s cenou cca. do 2500 Kč, v opodstatněném případě do 3000 Kč, docela zajímavě vypadají Samsung 840 EVO nebo OCZ Vector. Zajímaly by mě názory na tyto dva, popř. doporučení na jiné modely. Upřednostňuji spolehlivost samozřejmě rychlosti při práci s 4K soubory. Teoretické maximální rychlosti sekvenčního čtení jsou samozřejmě vedlejší, navíc jsem omezený rozhraním SATA II.

Děkuji za rady

Ve zkratce: Disk v jistém ohledu velmi podobný minulé sérii 520 (MLC, 25 nm, SandForce SF-2281, 5 let záruka). V čem se 530 (MLC, 20 nm, revidovaný SandForce SF-2281, 5 let záruka) výrazněji odlišuje, je mnohem nižší spotřeba v idle (takřka shodná se sérií SSD 840 od Samsungu, která v tom dlouhodobě vyniká) a konkurenceschopnější doporučená cena.