Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rychlé zresetovat NTFS práva v document and settings ?

Potřeboval bych poradit jak rychle a jednoduše nastavit /zresetovat/ práva na NTFS.

Typicky po přeinstalování systému XP mám adresář _záloha a v něm všechny soubory z minulé instalace. Někteří uživatelé ale s oblibou nastavují svůj profil v Documments and settings jako soukromý takže pak musím přebírat práva, nastavovat přístupy a udělat asi milión zybtečných kliknutí aby se ty ovečky pak zas dostali ke svým souborům /a já je mohl zas nakopírovat do nového profilu aby je našli/.

Vím že je na to cacls a xcacls a spousta dalších sw ale nějakek jsem to nevychytal a prosím o radu jak to provádíte vy. Díky

Jo díky za odpověď. Neznáš ty potřebné přepínače z hlavy ? Já z té napovědy nejsem moudrý a ještě jsem to nikdy neudělal ? Nějak tomu cacls fakt nerozumím...no ještě to zkusím ale nnení mi jasné co použít právě na tohle a jestli se to nemá pustit třebva dvakrát pokaždý s jinýma parametrama.

Neznam, ale zavolej si na plose help (F1) a najdi si CACLS. Je to tam popsano mnohem podrobneji nez na prikazovem radku

Budes potrebovat:
/t - adresar + podadresare
/p - nahradi opravneni
/g - zmeni vlastnika
/e - pouze zmeni existujici opravneni (bez tohoto prpinace je nahradi)

zkusil bych do davky:
cacls "%1\*.*" /t /e /g administrators:f /p administrators:f
jako parametr davky predas jmeno adresare bez koncoveho lomitka