Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kalkulacka s hyperbolickou funkciou komplexneho cisla

Zdravim,
Nepozna niekto klasicku kalkulacku, ako napriklad Casio fx-991ES, ktora ale zvlada hyperbolicke funkcie z komplexneho cisla ? Napriklad sinh(35+5i) a podobne ?
Nie je problem to rozpisat cez zlozky komplexneho cisla a hyperbolicku funkciu ablikovat na zlozky atd. lenze pri tomto procese je pomerne jednoduche sa pomylit (napr. zlym nastavenim stupnov a radianov), zvlast ked sa clovek ponahla niekde na pisomke a popravde, kto si ma tie vzorce vzdy pamatat ?
Cize ma zaujima, ci niekto nepozna kalkulacku, ktora ma vsetky bezne funkcie ako spominana + dokaze vyratat tieto hyperbolicke srandy.
Dakujem.

Zkusil bych FX-5800P, ale i tam je otázka, zda to zvládne.

Měla by to zvládnout HP 50g, viz: http://www.hpmuseum.org/cgi-sys/cgiwrap/hpmuseum/a rchv018.cgi?read=141880

edit: doma mám (stále ještě) fx-6300g, nyní mi slouží už jen jako podřadná kalkulačka (+/-/:/x) :-D Kdysi jsem s ní udělal techniku. :-) Jak hluboko jsem klesl! :D

tu mám taky, je to legendární stroj, stála 400Kč!

akorát mě štvalo, že ve srovnání s casii neuměla právě komplexní čísla...

Samozřejmě komplexní čísla umí TI-92.. otázka je cena.