Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Java - v "možnosti internetu" IE10 chybí položka. Proč?

Ave. Volala mi kámoška, že jí nefunguje získávání certifikátů na lékařském portálu přes jakýsi ICU (prej novinka), a že to hlásí chybu ve zpracování javascriptu. Překvapivě :-) - javu nemá nainstalovanou... Přesnější informace nemám, jdu k ní až zítra.

Jde ale o to, že jsem to testnul u sebe na notesu (W7 HP 64) a nějak mi to "nechodí". Instaloval jsem přímo ze zdroje, 64-bit verzi, vše proběhlo korektně, java vznikla v ovl. panelech. Divné mi bylo už to, že neproběhla verifikace (teda proběhla, ale nenašla nainstalovanou javu) - přitom na WXP jiného stroje to chodí OK. V nastavení IE (možnosti) taky nevznikla položka "Java (Oracle)", takže soudím, že to asi chodit nebude. Co dělám blbě? Neměl jsem náhodou nainstalit 32-bit verzi? Su z toho pipi.

Ona tam tu javu nemá vůbec. Jak jsem řekl, jdu k ní až zítra, momentálně nic bližšího nevím. Jde spíš o to, že se to chová divně mně na notesu. IMHO je šumafuk, jestli jde o Sun nebo Oracle - verifikace by proběhnout měla (neprojde ani v Opeře, což je můj default browser) a "fajfkovátko" v možnostech internetu by to snad taky vyrobit mohlo.

Pro 32bitové browsery potřebuješ 32bitovou verzi Javy

Tušil jsem to, díky za potvrzení. Tohle není můj hrnek kafe, proto se ptám. Stačí tu 32-bit verzi doinstalovat, nebo musím nejdříve odstranit 64-bit? S tou chybou u kamarádky budu fakt v kontaktu až zítra, já ani přesně nevím, co ten ICU je zač. Jenom to, že to potřebuje (dříve nepotřebovala - novinka od zdravotní pojišťovny či kýho čorta) k získávání certifikátů.

Říkal jsem, že to upřesním :-). Takže není to javascript, ale java applet. Hláška zní (dle SMS od kámošky): "Testuji Java Applet, prosím čekejte". A čekala tři hodiny :-D... Nezatuhlo to, normálně to pak ukončila, pouze to nefunguje. Zítra podám nová svědectví. IMHO bude stačit nainstalovat tu Javu.

Rozhřešení:

Všecko je jinak, žádný problém s Javou, toliko Sodoma a Gomora (odhadem patnáct různých trojanů). Byl jsem v "obraze" už když to do GUI startovalo pět minut. Data zazálohována, OS přeinstalován. Všem zúčastněným dík za agilitu, značím vyřešeno.