Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Programování

Ahoj, délám domácí ukol do školy z programka a potřeboval bych poradit, předem se omlouvám za to jak to dělám určitě vám to bude připadat jako úplná blbost... vím že by to šlo udělat líp.

#include<stdio.h>;
int main();
{
int a,b;
printf("počet králíků: ");
scanf("%i",&a);
printf("pořet slepic: ");
scanf("%i",&b)

int c=a*4;
int d=b*2;
printf("součet nohou %i+%i=%i",c,d,c+d);
getchar(); getchar();

}
něvíte kde je chyba ? mnělo by to ščítakt nohy zvířat když zadáte počet králíků a počet slepic. díky za radu.

1) Protoze mas strednik za int main() - hruba chyba.
2) Protoze nemas strednik za druhym scanf.
3) Funkce main ma v tvem pripade vracet celociselnou hodnotu. Proto ma jeste na konci programu byt return 0;. Tim reknes operacnimu systemu, ze program skoncil v poradku.

Za <include> strednik taky nepatri.

Jinak pro prehlednost kodu se promenne definuji vzdy na zacatku funkce a pozdeji se jim pouze prirazuji hodnoty. Takze na zacatku main by melo byt int a,b,c,d; a dale jim pouze prirazujes hodnoty.