Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Největší disk nebo jiné médium

Ahoj všem, nevíte jaké je v současnosti největší paměťové médium? Harddisky co se prodávají mají nejvíc 4 TB, existuje něco většího? Někde jsem slyšel že existují páskové jednotky co by mohly být i větší, viděli ste někdy něco většího? Třeba i většího rozměrově, to by mi nevadilo. Nemyslím disková pole, ty jsou zřejmě sestavené zase jen z těch stejných harddisků akorát je jich tam víc.

A taky aby to bylo jen jedno médium.

A prečo by to malo byť jedno medium? Prečo to nemôže byť viac diskov napr. 2TB+2TB+2TB...?

Je lepšie, keď sú dáta uložené na viacej menších diskoch, ako všetky napchaté na jednom disku? Čo myslíš?

Keď Ti odíde to Tvoje "jedno médium" - odídu Ti s ním aj všetky dáta.
Ak Ti odíde nejaký jeden "menší" disk povedzme z desiatich, potom Ti odíde s diskom 1/10 Tvojich všetkých dát... Skús porozmýšľať a pouvažovať nad nevýhodou Tvojho jedného média...