Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přehřívání intel Core i5-430M

Pořídil jsem si nový notebook vybavený tímto procesorem.
Teplota při nespuštěné žádné aplikaci se pohybuje okolo 50 stupňů.
při spuštění slabší aplikace(postarší hra např. wow) se během 5 minut procesor přehřeje a vypne se pc.
při zkoušce stability v programu everest (maximální zatížrní procesoru) ještě než vyskočí výkon na 100% se teplota zvedne o 30 stupňů,což nedělal ani muj starý počítač. během 10 následujících vteřin se teploota dostane přez 90 a test raději vypínám.
zkusil jsem vyměnit pastu na procesoru,což však posunulo stupně pouze o 5 dolu,nemělo to jiný efekt.
bojim se toho že je chyba v hw

jedná se o ntb Acer aspire 5741g

tohle bohužel taky neodpovídá,počítač se spustí a bez záteže a pouze s internetem se drží na 50 stupňích,ovšem při spuštění testu stoupne o 30 stupňů ani ne za vteřinu,což podle mě ani měď nemá takovou přenosovou schopnost.