Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virtuální počítač VMware: stejný HW na různých PC konfiguracích?

Dotaz a myšlenka zní asi takhle: Virtuální počítač vytvořený aplikací VMware má virtualizovaný HW, který je však jistým způsobem vázán na konkrétní HW konkrétního počítače, ve kterém běží. Je tedy správná úvaha, že HW konfigurace virtuálního počítače se liší podle toho, na jakém PC běží? Mám na mysli zejména věci jako procesor, grafická karta, zvukovka a tak.

Děkuji za odpovědi.

Pavel

Virtualizovaný HW není nijak "vázán" na fyzický HW hostitelského počítače. Virtualizován není procesor, je sdílen s hostitelským počítačem, takže procesor se "mění". Pevné disky, řadiče, grafická a zvuková karta, CDROM, disketovka, síťovka ap. jsou virtualizovány a to všemi Vmware virtualizačními aplikacemi jako stejný typ.

Předpokládám, že to bude platit i pro VMware Server (nejen Workstation), ale podle toho co píšeš asi jo. Chápu to teda správně, že virtuální počítač má vždy stejnou HW konfiguraci opravdu nezávisle na PC na kterým běží fyzicky, s výjimkou procesoru. Je to tak, že?

Číst umím, jen se chci ujistit, že to chápu správně. Díky.

Pavel