Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem došla purpurová barva - nejde černobílý tisk

zdravim vsechny,

mam barevnou tiskarnu a dosla mi v ni purpurova barva. a tiskarna mi ted odmita vytisknout cokoli byt i jen cernobile. chci se zeptat - je to normalni a nebo by melo byt normalni mit nekde moznost nastavit ji tak, aby mohla tisknout cernobile? porad se odvolava, ze ji chybi napln, ale ja prece pri cernobilym tisku nechci pouzit tu barevnou napln.

diky za radu.
Změna kategorie, původně: Hardware
Změna předmětu, původně: dotaz ohledne tiskárny (karel)

Bylo by dobré napsat, o jakou tiskárnu se jedná, ale u většiny tiskáren je to normální stav. U inkoustovek to je i z důvodu ochrany tiskové hlavy před zaschnutím. Tam totiž i při pouze černobílém tisku stejně tiskárna musí občas "propláchnout" nepoužívané barevné trysky.

Neni to kvoli preplachovaniu ale asi kvoli odtienom sedej ktore len so samotnym ciernym atramentom sa robia asi horsie, ked do toho monuje aj farby tak mozno sa daju aj odtiene sedej tlacit v jemnejsich odtienoch alebo co. To vie len vyrobca tlaciarne preco to tak urobil. Mozno len cinan co robil firmware urobil jedno if(cokolvek_je_prazdne) netlacim_a_hotovo() a vyrobca sa tesi ze jak sa mu zvysil predaj atramentu.