Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 8 RAM

nevíte někdo, proč mi hned po startu PC bere win 8 asi kolem 5gb ram? celkem mám 8gb a zdá se mi že to bere fakt neuvěřitelně moc. přemýšlím o přeinstalování windowsu ale nejdřív se chci zeptat tady jestli nejsou nějaké rady co s tím? do procesů a spuštěných úloh sem se díval tam si nejvíc bere chrome nějakých 200MB. a pak to jde níž a níž. jediné co mě napadá je že jsem si přikoupil ram paměť do notebooku a nepodíval se, jestli to nedělalo už od začátku když sem tam tu ramku dal. že by jí to prostě nepříjmulo ale jen se ukazovalo že mám 8gb. díky za každou pomoc.

200 MB u chromě je běžné, taky je přece rychlý a robustní (při záseku neodpovídá jen konkr. tab).

Ale nejde mi do hlavy, proč PO STARTU žere windows tolik. Chápu, že v průběhu práce to má důvod.

PS: nenapsal jsi, které části jsou používané - doporučuji program rammmap.

V ctrl-alt-del to je cele rozpisane, a od visty vyssie je tam pisane celkove obsadenie vratane cache.
Nech si pozre spravcu procesov (kliknut aj na zobrazit procesy vsetkych uzivatelov), ak tam ma nejakz proces ktory zere ram nech riesi proces, ak nema tak nemusi riesit nic.