Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr nové SMART TV do 12 000Kč

Zdravím všechny,

potřeboval bych pomoct s výběrem SMART TV do domácnosti.

Televize bude sloužit k pozorování normálních TV programů. Občasné až časté sledování filmů a Internetu.
Hlavní kritéria:
- co nejlepší obraz
- co nejlepší zvuk
- podpora co nejvíce multimediálních formátů at už zvuku nebo videa
- podpora Internetu
- Skype
- propojení Androidu s TV (sdílení obsahu jako videa a fotky)
- velké + jsou i ostatní vychytávky na občasné použití (režimy obrazu, speciální aplikace, hry a různé softwarové nebo hardwarové vylepšení)
- CENA MAX. okolo těch 12 000Kč (+- 500 Kč)
- Dostupnost vyzvednutí v Olomouci (takže mě napadá jedině Alza nebo TSBohemia)

Chápu že kritérium "co nejlepší zvuk a obraz" není nijaké přesné kritérium, prostě co nejlepší vzhledem k požadované ceně.

Dovolil jsem si najít 2 zástupce které mě přisli jako vhodná volba (http://www.alza.cz/42-panasonic-tx-l42e6e-stribrna -d397096.htm#recenze a http://www.alza.cz/40-samsung-ue40f6200-d397910.ht m#recenze)

Předem bych chtěl říct že nemám vůbec přehled v kvalitách a nekvalitách výrobců (který výrobce je "lepší"), tudíž se nechám milerád informovat od zkušenějších.

Dopředu MOC děkuji za jakékoliv odpovědi a RADY.

Takze Samsung má svoje panely jenom v tv od 20000 jinak u nižších modelů je to sázka do loterie a u nejnižších modelů je to jasný.Sharp patří mezi špičku v tv nižší řady jsou vyráběný v turecku a nejsou tam ani jejich panely takže ty jsou nic moc,jenomže kámoš koupil v KB za 13000 Le 740 tuším a to je na tom určitě odost líp než ze zmiňované.:-)

Ja som kupil samsung pred 1-2rokmi za ca 399eur a ma to asi nejaky IPS panel ptz pri pohlade zo stran drzi farby perfektne, aj celkovo obraz a zvuk je 3x lepsi jak som mal u sharpu (ktory bol v podobnej cene), a samsung prepina kanaly asi tak 5x rychlejsie jak sharp (viem lebo mam ten sharp este v SR a ked pridem do SR tak mam najprv pocit ze sa pokazilo dialkove ovladanie ptz sharp reaguje 10x pomalsie). A ten sharp (v podobnej cene) mal nejaky TN panel alebo co, ptz zo strany to slo do modrozelenoneviemjakej farby a vsetci vypadali jak terminatori :) A zvuk jak z plechovky. To bol moj posledny shapr vzivote a mozes ich vychvalovat jak chces :) Navyse v tom sharpe boli odzaciatku studenaky, mrzne, vypadava, apod. Samsung po 2rokoch zatial mam pocit ze stale 0 studenakov, stabilny.

Ovšem i v tom Panasonicu je čínský panel (InnoLux)! "Smart" je kravina, co jen zdržuje, otravuje, spotřebovává výpočetní výkon. Přehrávání videa je problematické, nejuniversálnějším řešením byl, je a bude počítač platformy IBM PC. Skype?! Když čumím na televizi, tak to by mi opravdu "scházelo" ke štěstí.

Další problém je asiatský "design" - je to tenké a tím tam jsou pochopitelně pidireproduktorky s otřesným projevem.
Pokud to má být hlavně na filmy, pak plasma, pokud jako náhražka monitoru k počítači, pak LCD.